Šířit poplašné zprávy se dvojici mužů nevyplatilo

12.8.2022
Redakce

Středočeští policisté stíhají dva muže za šíření poplašných zpráv. Jednomu podezřelému, který vyhrožoval vykolejením vlaku u Kralup nad Vltavou, hrozí až tři roky vězení. Ve druhém případě může jít osmnáctiletý muž až na pět let do vězení, protože ve čtyřech případech nepravdivě nahlásil, že na náměstí v Úvalech, Mnichovicích, Dobřichovicích a v Praze je bomba.

Osmnáctiletý mladík podle policie ve třech případech zneužil linku 158 pomocí odeslaných poplašných zpráv o tom, že se v odpadkovém koši na náměstí v Úvalech, Mnichovicích a Dobřichovicích nachází bomba. „Ve všech těchto případech vyjely složky IZS bezdůvodně, kdy propátrávali nejen místo, kde byla bomba nahlášena, ale i přilehlé okolí, což si vyžádalo zapojení několika desítek osob ze strany složek IZS,“ popsala policejní mluvčí pro Prahu-východ Barbora Schneeweissová.

Ve čtvrtém případě podle ní odeslal šest tísňových SMS a následně i na linku 158 zavolal a informoval o tom, že našel na zahradě domu v Praze granáty a bombu. „Podle jeho slov na místě začalo hořet, proto bude muset skočit z balkonu, aby požáru unikl. I tyto informace a výhrůžky byly nepravdivé a vymyšlené,“ doplnila mluvčí.

Druhého obviněného policisté podezřívají, že 9. srpna po 24:00 zavolal na linku tísňového volání 158 a vyhrožoval, že v blízkosti železniční stanice Kralupy nad Vltavou vykolejí vlak, protože do kolejiště nastražil zařízení k jeho vykolejení. Poté byl zastaven provoz na trati ve směru z Prahy na Děčín a u železniční stanice Kralupy nad Vltavou udělala policie důkladnou kontrolu, a to nejen kolejiště, ale i přilehlého okolí železniční trati. „Žádný podezřelý předmět policisté v kolejišti nenalezli a provoz byl po dvou hodinách obnoven,“ dodal mluvčí mělnické policie Pavel Truxa.

Po chvíli policejní hlídka vypátrala podezřelého muže, kterého zadržela. Později jim podle mluvčího sdělil, že celé volání na tísňovou linku byl žert a že si dělal z policie srandu.

Zdroj: ČTK, skNepřehlédněte