Skejťáci v Mnichově Hradišti se mají na co těšit

21.5.2022
Fefík

V areálu bývalého letního kina v Mnichově Hradišti, na ploše zhruba 900 m2, zahrnující stávající dožilý skatepark a rozšíření směrem do přírodního amfiteátru, vznikne nový, celobetonový skatepark.

Areál bude vhodný pro jízdu na skateboardu, kole, koloběžce, bruslích apod. a bude obsahovat integrované betonové nebo kovové překážky. Přilehlý západní svah umožní částečné rozšíření skateparku, ale zároveň i nové posezení a mlatovou pěšinu pro bezpečný průchod lokalitou.

Rada města Mnichovo Hradiště schválila architektonickou studii, kterou zpracovalo pražské U / U Studio, které se specializuje na městské prostředí a návrhy možností venkovních aktivit ve veřejném prostoru. Městu dalo na výběr tři varianty. Rada jednohlasně podpořila nejvelkorysejší návrh, jehož vybudování by mělo přijít na zhruba 6,7 milionů korun.

Divadlo na zámku? V létě na Sychrově bude hrát i slepice

 

Architekti při návrhu nového skateparku vycházeli z morfologie místa – skatepark je umístěný v malém údolí mezi dvěma svahy – a využili jeho povahu přirozeného amfiteátru. Na obou svazích navrhují vznik překážek různých tvarů, a to z monolitického betonu, který by měl nahradit stávající, notně vysloužilé plechové překážky. Velkou výhodou betonového provedení bude minimalizování hluku. Jednolitost šedého betonu architekti navrhují rozbít prvky z probarveného betonu a celý areál rozdělit na západní a východní část průběžnou přístupovou cestou z probarvené dlažby. Dláždění bude ovšem z materiálu, který nebude bránit plynulé jízdě na skateboardech všech druhů koleček, a areál, dosud vyhrazený spíše úzké skateboardingové komunitě, pocitově otevře veřejnosti.

Současný skatepark vybudovala v roce 2006 v areálu někdejšího letního kina v severní části města firma Mystic Constructions. Od té doby se o sportoviště staralo město a místní skateboardingová komunita. Právě ta v posledních letech aktivně usilovala o komplexní obměnu areálu a výrazně se mobilizovala v minulých letech během vzniku Plánu rozvoje sportu v Mnichově Hradišti do roku 2030. Díky tomu dostal projekt skateparku vysokou prioritu. Dalším krokem k realizaci nového areálu bude nyní výběr projekční kanceláře.

Zdroje: Město Mnichovo Hradiště + Mnichovohradišťsko.czNepřehlédněte