Divadlo na zámku? V létě na Sychrově bude hrát i slepice

5.5.2022
Fefík

Městské divadlo Mladá Boleslav i pro letošní léto připravilo představení odehrávající se na nádvoří státního zámku Sychrov. Letní divadelní Sychrov v roce 2022 přinese komedie Saturnin a Zdravý nemocný. Vstupenky jsou již v prodeji.

Legendární sluha Saturnin ožívá v autorské dramatizaci slavného románu Zdeňka Jirotky, který napsal v roce 1942. Rodinná komedie plná humoru a živé hudby vás přenese do noblesní prvorepublikové atmosféry a ukazuje, jak to vypadá, když se sluha stane de facto pánem svého zaměstnavatele.
Pod režijním vedení
Adama Doležala budou účinkovat Petr Bucháček, Radim Madeja, Matěj Vejdělek, Eva Reiterová, Milan Ligač, Lucie Končoková, Martin Hrubý, Miroslav Babuský j. h., Karolina Frydecká, Milan Koníček j. h. a další.

V mnichovohradišťském muzeu se můžete seznámit se starými řemesly a některá si i vyzkoušet

 

Zdravý nemocný je klasická komedie o nejslavnějším hypochondrovi všech dob. Vážený pan Argan kromě toho, že je hypochondr, je navíc velký lakomec. Nic není důležitější, než mít všechny svoje diagnózy pod kontrolou a ještě k tomu za léčbu co nejvíce ušetřit. Neváhá proto zajít tak daleko, že je ochoten obětovat štěstí své jediné dcery. Své blízké šikanuje takovým způsobem, že celá rodina musí sehrát komedii, aby hypochondra navždy vyléčila. Komedie o pokrytectví, lži ale i lásce.
Hrát budou Petr Bucháček, Eva Reiterová, Lucie Matoušková, Magdalena Jirounková, Tereza Blažková j. h., Matěj Vejdělek, Martin Hrubý, Roman Teprt, Petr Prokeš, Václav Hanzl j. h., Milan Koníček j. h. a slepice Lucie. Režie se ujal Jiří Š Hájek.

Termíny představení:

pátek 24. června 2022 – SATURNIN (20.30)

sobota 25. června 2022 – SATURNIN (20.30)

čtvrtek 30. června 2022 – ZDRAVÝ NEMOCNÝ (20.30)

pátek 1. července 2022 – ZDRAVÝ NEMOCNÝ (20.30)

sobota 2. července 2022 – ZDRAVÝ NEMOCNÝ (20.30)

Rezervace i zakoupení vstupenek jsou možné přes webové stránky divadla nebo osobně v obchodním oddělení v Husově ulici v Mladé Boleslavi.

Zdroj: Město Mladá BoleslavNepřehlédněte