• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Sklad v Třinci pohltily plameny. Případem se zabývá policie

  9.2.2024
  Simona Knotková

  Škodu okolo 3,5 milionu korun způsobil v noci na čtvrtek rozsáhlý požár skladovacích kójí v Třinci-Oldřichovicích na Frýdecko-Místecku.

  Na místě zasahovaly čtyři desítky hasičů, vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu. Zásah komplikovaly i výbuchy nádob v objektu. Požár poškodil i nosné konstrukce zasažené haly. Věc začali vyšetřovat policisté.

  „Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Do současné doby nebylo možné z důvodu bezpečnosti provést ohledání místa činu,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.

  Sklady v průmyslovém areálu začaly hořet krátce před 20:00. „Při příjezdu k místu události byl požár plně rozvinut a skladové kóje postupně pohlcovaly plameny. Po prvotním průzkumu bylo jasné, že nehoří pouze samotné skladové kóje, ale také materiál v nich uskladněný, mimo jiné i pohonné hmoty. Na likvidaci těchto pohonných hmot použili hasiči pěnidlo,“ řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp.

  Velitel zásahu postupně vyhlásil druhý, následně i třetí stupeň požárního poplachu. Na místo byla vyslána automobilová plošina kvůli průzkumu střechy i pro případné hasební práce. Zásah si vyžádal velké množství vody z hydrantové sítě. „Hasiči museli rovněž otevřít uzavřené skladovací kóje. Řešili jejich postupné rozebírání a hledání skrytých ohnisek požáru,“ doplnil mluvčí.

  S ohledem na velké množství použité vody a uskladnění různých materiálů přivolali hasiči zástupce České inspekce životního prostředí a Povodí Odry. K dispozici byla chemická laboratoř, která odebraly vzorky hasební vody.

  „Oheň se hasičům podařilo lokalizovat do 90 minut, až do dnešních dopoledních hodin trvala jeho likvidace. Celý zásah komplikovaly také menší výbuchy uskladněných nádob, které se v objektu nacházely,“ doplnil Popp.

  Zdroj: ČTK


  Témata:

  Nepřehlédněte