• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Školka se málem stala dějištěm krvavého zločinu. Otec vyhrožoval učitelce nožem

    Policie obvinila z vydírání čtyřicetiletého muže, který v pondělí ráno v Ostravě vzal jako rukojmí učitelku mateřské školy. Hrozí mu až osm let vězení, řekla mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.

    Kriminalisté podle ní také navrhli pro muže vazbu. Další informace momentálně k případu nechtějí sdělovat.

    Čtyřicetiletý otec jednoho z dětí vzal v pondělí ráno jako rukojmí učitelku mateřské školy v Ostravě. Ohrožoval ji kapesním nožem. Nikdo nebyl zraněn. „Muž uchopil jako rukojmí jednu z učitelek a dožadoval se, aby další učitelky zavolaly policii. Svou výhrůžku umocnil kapesním nožíkem, kterým ženu ohrožoval. Jakmile zjistil, že personál zavolal na tísňovou linku, tak z budovy odešel,“ řekla mluvčí. Muž podle ní nebyl náhodným kolemjdoucím. „Jednalo se o zákonného zástupce jednoho z dětí,“ dodala mluvčí.

    Policisté do několika minut podezřelého zadrželi zhruba 150 metrů od školského zařízení. Nebyl pod vlivem drog ani alkoholu. Nůž hlídce vydal.

    Zdroj: ČTK



    Nepřehlédněte