Skvělá jízda volejbalistů Karlovarska pokračuje

13.1.2022
Roman Kořinek

Tým Karlových Varů včera na domácí palubovce porazil turecký celek Galatasaray Istanbul a nakročil tak do čtvrtfinále druhého nejprestižnějšího evropského poháru CEV. Západočeši v KV Aréně sehráli další výborný duel a protáhli vítěznou sérii na dvanáct zápasů v řadě.

Tým reprezentačního trenéra Jiřího Nováka vstupoval do včerejšího zápasu sebevědomě a s odhodláním vybojovat si co nejlepší pozici do následující odvety. V první setu diváci viděli vyrovnanou bitvu, která byla vzdálena obvyklým začátkům zápasů Karlovarsko. To totiž většinou na soupeře vlétne a rychle si vypracuje vedení. Jenže včera se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, a i když měli domácí v polovině setu náskok tří bodů, soupeř brzo srovnal a šel do vedení 17:15 a 19:17. Jenže domácí v závěru zabrali a pětibodovou šňůrou dokázali dotáhnout první set do vítězného konce v poměru 25:23.

Po vyhraném prvním setu již Karlovarsko na palubovce KV Arény dominovalo a průběh zbytku zápasu kontrolovalo. Ve druhé sadě mělo od začátku více ze hry a prakticky od začátku si drželo rozhodující náskok. Ten postupně narůstal až na sedm bodů a nakonec druhý set Karlovarsko vyhrálo 25:18. A podobný průběh měl i třetí závěrečný set, ve kterém Západočeši nedali soupeři šanci pomýšlet na jakýkoliv úspěch. Výhrou 25:16 dotáhlo Karlovarsko zápas do vítězného konce v poměru 3:0 na sety a vypracovalo si tak skvělou pozici do odvety, která se hraje příští týden v Turecku.