• nezarazene
  • Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • Slavnosti svobody omezí dopravu v centru Plzně

    28.4.2022
    Andrea Jančová

    Čtyřdenní program Slavností svobody omezí dopravu v Plzni. V centru města dojde k několika uzavírkám, při průjezdu konvoje v neděli 8. května dopoledne pak bude omezena doprava téměř po celé Klatovské třídě. 

    Na náměstí Republiky nebude možné po dobu konání slavností, tedy od 6. do 8. května, parkovat podél západní, východní a jižní straně náměstí. Na jižní straně bude zákaz parkování platit až od páteční 12. hodiny. Úplně budou uzavřeny vjezdy na náměstí v odpoledních a večerních hodinách (6. května od 18 do 23 hodin, 7. května od 12 do 23 hodin a 8. května kvůli průjezdu konvoje od 9 do 20 hodin). Vjezd městské veřejné dopravě bude povolen.

    V lokalitě před kulturním domem Peklo platit zákaz parkování a zákaz odbočení doprava z Jízdecké ulice do Pobřežní. V neděli 8. května, kdy Klatovskou třídou projede Convoy of Liberty, bude část této silnice v úseku ul. U Trati – Rondel včetně výjezdů z bočních ulic obousměrně zavřena od 8.50 do 13 hodin. Konvoj z Klatovské třídy odkloní rovněž trolejbusy č. 11, 12, 15, 16, 17, omezí autobusy na linkách č. 20, 27, 28, 34, 35, 41, 57 a tramvaj č. 4 ze směru Bory.

    Organizátoři doporučují návštěvníkům, aby v době Convoy of Liberty v maximální možné míře omezili příjezd osobním vozem do centra a využili městskou hromadnou dopravu. Upozorňují rovněž na omezení parkování v historickém centru s doporučením využít parkovací domy Rychtářka a u obchodního centra Plaza. K dispozici pro parkování bude i spodní část v areálu DEPO2015 v Presslově ulici.

    Podrobnosti k dopravním opatřením najdou návštěvníci slavností na adrese www.slavnostisvobody.cz

    Zdroj :vz, TZ Magistrát města Plzně



    Nepřehlédněte