Složky IZS cvičily na letišti v Jindřichově Hradci

23.6.2022
Jiří Bydžovský

Na letišti v Jindřichově Hradci se včera ve večerních hodinách uskutečnilo taktické cvičení složek Integrovaného záchranného systému . Jeho námětem byl střet dvou osobních vozidel během závodu na Sprint & Tuning srazu a jejich vymrštění do prostoru diváků. V důsledku nehody dochází ke zranění 28 osob.

„Záměrem cvičení bylo prověření součinnosti složek IZS na všech úrovních řízení při společném zásahu u nehody s velkým počtem zraněných. Členové výjezdových skupin a zdravotnického operačního střediska Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje  procvičovali především postupy řízení zdravotnického zásahu u mimořádné události  s hromadným postižením osob prostřednictvím Vedoucího zdravotnické složky, Vedoucího lékaře a Vedoucího odsunu,“ uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Petra Kafková.

Mezi úkoly záchranářů patřilo nejen roztřídění zraněných a zajištění odborné přednemocniční neodkladné péči, ale také spolupráce se členy ostatních základních složek integrovaného záchranného systému a správná komunikace se zdravotnickým operačním střediskem.

Cvičení se zúčastnilo osm výjezdových skupin ZZS JčK včetně Letecké záchranné služby JčK a vozidla pro řešení následků mimořádné události. Spolupracovali příslušníci Hasičského záchranného sboru JčK, Policie ČR a figuranti z řad studentů Střední zdravotnické školy Jindřichův Hradec.

„Praktické nácviky mimořádných událostí pro záchranáře znamenají cennou zkušenost a možnost připravit se na efektivní zvládnutí skutečných situací s nimiž mohou být ve své praxi konfrontováni,“ dodala mluvčí.

Zdroj:vz Nepřehlédněte