Sluníčko, sníh a vleky v provozu – Šumava láká na ideální podmínky

14.1.2022
Andrea Jančová

Teploty pod nulou a sněžení z minulých dnů zlepšilo v Plzeňském kraji podmínky pro lyžování. V provozu je většina sjezdovek v západočeské části Šumavy, díky novému sněhu se opět začaly upravovat i některé stopy pro běžkaře na Šumavě i v Českém lese na Domažlicku. Na víkend slibují areály v Železné Rudě a okolí dobré podmínky.

V Železné Rudě jsou v provozu areály na Špičáku, Nad Nádražím, Belveder, Samoty, Alpalouka, Weissova louka, Goldhof a jezdí lanovka na Pancíř. Na svazích mají až kolem půl metru sněhu.

Mezi 30 až 70 centimetry technického a přírodního sněhu leží na sjezdovkách lyžařského areálu Ski&Bike Špičák. Ve středisku stále vyrábějí technický sníh a do víkendu by chtěli dokončit přípravu dalších tratí. „Právě zasněžujeme ještě spodní úsek trojky Slalomové. Snad se nám ji povede o víkendu otevřít. Konečně tady skoro po měsíci taky vysvitlo slunce a i víkend má být slunečný, takže spolu s výborným stavem sjezdovek to po čase bude hodně pěkné lyžování,“ řekl ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Lyžuje se také v Kašperských Horách, kde by chtěli o víkendu spustit druhý vlek. Dětský vlek jezdí ve skiareálu v Nýrsku. „Potřebujeme ještě asi dvě mrazivé noci, abychom dosněžili sjezdovku a mohli pustit i velký vlek,“ řekl pracovník areálu. Beze sněhu a mimo provoz jsou zatím areály v Českém lese – sjezdovka v Přimdě na Tachovsku a Sádek na Domažlicku.

Díky novému sněhu se poprvé od Vánoc začaly upravovat některé běžecké stopy v kraji. Na Železnorudsku jsou upravené například Můstecký okruh, okruhy na Belvederu nebo trať Hofmanky – Belveder.

Na Modravě je asi 20 centimetrů sněhu, ve vyšších polohách do 40 centimetrů. Rolba projela trasy Modrava – Březník, Ptačí nádrž – Černá hora – Pramen Vltavy, Ptačí nádrž – Černohorská nádrž – Modravský most, Černohorská nádrž – Filipova Huť a Modrava – Rybárna – Tříjezerní slať – Javoří pila – Modrava.

Zdroj : vz/ČTKNepřehlédněte