Sněžení dnes komplikuje dopravu na západě Čech. U Bezvěrova havaroval autobus

30.11.2021
Andrea Jančová

Husté sněžení dnes stojí za řadou dopravních nehod, které se  staly na západě Čech. U Bezvěrova na severním Plzeňsku havaroval na zasněžené silnici autobus. Skončil na boku mimo komunikaci. Z deseti cestujících záchranáři ošetřili dvě starší ženy a s lehčími zraněními je převezli do plzeňské fakultní nemocnice. Nehoda zkomplikovala provoz na hlavním tahu z Plzně na Karlovy Vary.

Záchranáři na místě ošetřili i i řidiče, který měl ruku pořezanou od rozbitého skla. Nehoda se stala krátce před 13:00. Pětačtyřicetiletý řidič autobusu jel ve směru od Plzně na Karlovy Vary a asi půl kilometru před obcí Bezvěrov v silném sněžení a větru sjel s autobusem vpravo mimo komunikaci, kde se převrátil na bok, uvedla policejní mluvčí Eva Červenková. Policisté u řidiče vyloučili požití alkoholu provedenou dechovou zkouškou.

Kvůli sněžení dnes hasiči v kraji několikrát vyjížděli odstraňovat popadané stromy, zejména na Klatovsku. U Brčálníku na Šumavě najel odpoledne vlak, ve kterém jelo 13 cestujících, do spadlého stromu. Nikomu se naštěstí nic nestalo, potvrdil to mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

Zdroj :vz


Témata:

Nepřehlédněte