Sobotním únikem plynu v Jablonci se zabývají kriminalisté

16.1.2020
Ondřej Matěj Hrubeš

Na webu policie o tom dnes informovala mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová. V restauraci v Rýnovicích se přiotrávilo 11 lidí, z toho osm muselo být hospitalizováno.

Oxid uhelnatý (CO) unikl v sobotu večer z plynového kotle, který je umístěn ve sklepě restaurace. Uvnitř bylo 11 lidí, z toho osm hostů. Záchranná služba byla původně volána ke kolapsovému stavu. „Po příjezdu naše posádky okamžitě zaznamenaly, že jim začala signalizovat čidla, která mají u sebe, na vysoké CO. Takže okamžitě zalarmovali integrovaný záchranný systém,“ řekl již dříve krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Hospitalizace byla nutná u osmi z 11 lidí, kteří byli v té době v restauraci. „Jedna žena byla posádkou Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje převezena do hyperbarické komory v Liberci a sedm osob bylo hospitalizováno v jablonecké nemocnici,“ dodala Sochorová. Všechny hospitalizované v Jablonci lékaři propustili v neděli dopoledne. Mluvčí liberecké nemocnice Václav Řičář řekl, že vážný nebyl ani stav ženy, která je v Liberci na interně. „Už od neděle se kontinuálně zlepšovala,“ dodal.

ČTKNepřehlédněte