Sokolovská radnice rozsvítí skatepark, sportovci mohou jezdit i za tmy

1.11.2021
Roman Kořinek

Městský skatepark před zimním stadionem v Sokolově bude žít i v podzimních a zimních podvečerních hodinách, kdy bývá brzy tma. Vedení města totiž zajistilo osvětlení sportoviště, která umožní jeho delší provozní dobu.

„Náklady na instalaci osvětlení překročili 164 tisíc korun. Nové osvětlení je složeno z LED svítidel, která jsou umístěna na dvou sloupech nad skateparkem vždy po dvou kusech ve výšce osm metrů. To aby bylo zajištěno co nejlepší osvětlení celé plochy. Světla jsou obsluhována podle potřeby pomocí dálkového ovládání,“ vysvětlil mluvčí sokolovské radnice Vladimír Meluzín.

Skateparku však věnuje sokolovská radnice patřičnou pozornost po celý rok. Letos tam rovněž městská společnost SOTES opravovala rampu, která už nevyhovovala pro dané účely. V její konstrukci byly například nahrazeny vysloužilé fošny za zcela nové.

„Vybudování skateparku do dnešní podoby stálo zhruba čtyři miliony korun a otevřen byl již v roce 2015. Město na něj získalo dotaci z Evropské unie ve výši 85 procent celkových nákladů. Skatepark ale zdaleka není jen pro zkušené „skejťáky“. Překážky jsou v něm nastaveny tak, aby se na nich mohli učit i začátečníci,“ dodal mluvčí sokolovské radnice.

Zdroj: vzNepřehlédněte