Sousedské spory hodlá sokolovská radnice řešit urychleně a s odbornou pomocí

27.5.2022
Roman Kořinek

Sousedské spory, nepořádek na chodbách i kolem domů, hluk, hádky a další problematické chování některých uživatelů bytů musí skončit. V Sokolově se jedná o častý jev zejména u uživatelů bytů pořízených jejich vlastníky na další pronájem. Tito lidé také podle místostarosty Sokolova Ladislava Sedláčka (Hnutí pro město Sokolov) často využívají služby a neplatí za ně.

„I proto zřizuje sokolovská radnice ve spolupráci se společností Sokolovská bytová, Městskou policií Sokolov a advokátní kanceláří pracovní skupinu, která bude obyvatelům domů, které obtěžují nepřizpůsobiví nájemníci, pomáhat. Chceme být jakýmsi ramenem, o které se lidé mohou opřít a Sokolovská bytová má být nekompromisním řešitelem,“ říká sokolovský místostarosta s tím, že o této službě přemýšlí již dva roky.

Skupina podle Erika Klimeše, jednatele Sokolovské bytové, která bude tuto službu administrovat, nabízí pomoc při řešení těchto sporů a samozřejmě hledá cesty, jak jim předcházet.

„Máme vypracovanou metodiku, jak v takových případech co nejúčinněji a v souladu se zákony postupovat. Jsme připraveni s postiženými obyvateli domů konzultovat a řešit všechny situace, které mohou při užívání bytů nastat,“ uvedl jednatel Sokolovské bytové.

Podle starostky Sokolova Renaty Oulehlové (ANO) nemohou být donekonečna slušní a poctiví lidé diskriminováni těmi problematickými a nepřizpůsobivými. „Pomocí této pracovní skupiny jsme schopni podat takzvanou pomocnou ruku všem, kdo to potřebují a chtějí svůj problém řešit. Nabídka je určena všem předsedům Společenství vlastníků jednotek (SVJ), všem vlastníkům nebo uživatelům bytů bez ohledu na to, jaká společnost je správcem SVJ nebo pro bytová družstva. Obrátit se na pracovní skupinu tak v podstatě může kdokoliv,“ dodala starostka.

V případě potřeby řešení problému a zájmu se lze obrátit na telefonní čísla 359 808 651 nebo 731 410 379 od pondělí do čtvrtka mezi 7:00 až 15:00.

Zdroj: vz


Témata:

Nepřehlédněte