Komerční článek

Spoření: Prostředek ke splnění snů, ale i záchranná brzda

Myslet na zadní vrátka z hlediska financí se opravdu vyplatí. Proč je dobré mít rezervu a jak si našetřit například na vlastní bydlení?

Jak začít se spořením

Hned na začátku si stanovte cíl. Proč vlastně chcete spořit a kolik chcete ušetřit? To jsou klíčové otázky, které vyžadují konkrétní odpověď. Čím silnější bude vaše motivace, tím lépe. Spořit si totiž můžete opravdu na cokoliv – od dovolené přes nákup nemovitosti až po spoření na penzi. Stanovte si předem také konkrétní částku, na kterou chcete dosáhnout, a stejně tak obnos, který si budete pravidelně odkládat. Nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je nastavit si trvalý příkaz přímo na spořicí účet. Motivačním faktorem může být i zúročení vašich financí. Tip: Pokud si chcete založit spořicí účet, zkuste Banku CREDITAS. Je to snadné a své sny, na které spoříte, si tak splníte rychleji.

Proč je dobré si spořit

Život je plný nevyzpytatelných událostí a je dobré mít pro tyto situace alespoň nějakou rezervu. Finanční polštář vám totiž pomůže zbrzdit nečekaný náraz v podobě vyšších výdajů nebo ztráty zaměstnání. Spoření je tedy dobré především pro klid v duši a pro dobrý pocit, že máte v případě krize kam sáhnout. Doporučuje se mít finanční rezervu alespoň ve výši třech platů. Avšak průměrná finanční rezerva některých obyvatel České republiky není zdaleka tak vysoká. Z průzkumu, vyplynulo, že až 19 % lidí nemá žádné ušetřené peníze.

Jak ušetřit na vlastní bydlení

Jen málokdo by si nechtěl v budoucnu pořídit vlastní byt či dům. Dosáhnout na takový sen z běžného platu však není jednoduché, a proto si lidé zakládají stavební spoření. Jak to vlastně v praxi funguje? V první, spořicí fázi posíláte peníze na spořicí účet. Při dodržení určitých podmínek (minimální roční částka, délka spoření) získáte ke vkladu i státní podporu. Ve druhé fázi si pak můžete zažádat o úvěr ze stavebního spoření. Pokud splníte všechny náležitosti, stavební spořitelna vám poskytne úvěr na bytové potřeby.

Zajímavost: V prosinci 2020 klesly průměrné úrokové sazby zajištěných úvěrů od stavebních spořitelen na rekordních 1,89 %. Úvěry stavebních spořitelen jsou tedy aktuálně nejlevnější v historii. To je ideální příležitost pro zřízení hypotečního úvěru.

Tip: Pokud si chcete založit spořicí účet, zkuste Banku CREDITAS. Je to snadné a své sny, na které spoříte, si tak splníte rychleji.

Dnes, 11:14
Radost a smutek v rozmezí jednoho dne zažila rodina jednadvacetileté Isry Shaaban. Mladou ženu postihl...
Dnes, 09:16
Nedaleko vesnice Tepekov v turecké provincii Artvin došlo před pár dny k tragédii. Jednasedmdesátiletá žena...
Dnes, 07:57
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 07:57
Bertha Benzová nebyla jen tak ledajaká žena. Kromě toho, že byla manželkou průkopníka motorismu Karla...
Včera, 15:30
Britka Claire Taplin zveřejnila na internetu video své dcery, kterou neznámý muž během návštěvy klubu...
Včera, 14:50
Jaromír Prokop, poslední neodsouzený člen takzvaného Berdychova gangu, se přiznal k účasti na čtyřech loupežích,...
Včera, 14:10
Na eBay narazíte na všelijaký bizár. Jeden z podnikavců tam před nedávnem například dražil domnělý...
Včera, 13:52
Američan Michael Freedy (39) z Las Vegas si první myslel, že má jenom úžeh. Lékaři...
Včera, 13:14
Americký výrobce hraček Mattel vyrobil panenku Barbie podle vědkyně, která stojí za vakcínou proti covidu-19...
Včera, 08:50
Rozsáhlá studie, která se zabývá příznaky covidu, vydala aktualizovaný seznam s nejčastějšími symptomy u naočkovaných...
Včera, 08:09
Pozornost veřejnosti se v poslední době začíná obracet i na zatím tabuizované téma, a to...
Reklama