Stanice metra Hradčanská musí dostat výtahy! Praha 6 trvá na bezbariérovém přístupu

18.5.2024
Doris Drienová

Vedení radnice Prahy 6 požaduje po dopravním podniku (DPP), aby při plánované rekonstrukci stanice metra Hradčanská na lince A v ní vybudoval nové výtahy, které umožní nástup vozíčkářům či rodičům s kočárky.

Médiím to v pátek sdělil mluvčí šesté městské části Marek Zeman. Bezbariérový vstup do stanice nyní na Hradčanské chybí. Kompletní opravu stanice má podnik nachystanou na konec příštího roku či začátek roku 2026. Stanice byla otevřena v srpnu 1978. Vyjádření dopravního podniku se zjišťuje.

„Stanice metra Hradčanská už jednou kompletní rekonstrukcí procházela v letech 1995 až 1996. I tehdy byla chyba, že se nestala stanice po rekonstrukci bezbariérová. Proto je zcela neakceptovatelné, aby nyní proběhla další rekonstrukce bez výstavby druhého vestibulu s bezbariérovými výtahy,“ uvedl radní Karel Matěj Hrubeš (ODS).

Výtahy by měly podle představy radnice vyústit do Dejvické ulice. Radnice chce zároveň dohlížet na to, aby podnik při rekonstrukci zábory pro staveniště směrem do Dejvic omezil na minimum. Významným omezením pro obyvatele bude podle radnice už to, že má být stanice uzavřena deset měsíců.

Modernizace stanice má podle radnice, která je účastníkem řízení, zahájena ke konci příštího roku nebo začátkem roku 2026. Opravy zahrnou rekonstrukci nástupišť, vestibulu i výstupů z metra a podnik vymění eskalátory. Z vestibulu zmizí některé obchody, které nyní zakrývají původní umělecké reliéfy. Projekt opravy řeší také ochranu proti účinkům takzvaných bludných proudů. V současné podnik kompletuje dokumentace pro stavební povolení.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte