Starosta Roztok Jakob vyzval hejtmanku Jermanovou k odstoupení

21.3.2020
Redakce

„Jaroslava Pokorná Jermanová by měla okamžitě rezignovat. Na nedostatek manažerských schopností jsme si u paní hejtmanky bohužel už zvykli. Na nedostatek empatie k záchranářům, kteří denně nasazují své zdraví, si zvyknout nehodláme,“ prohlásil Jakob.

Vedení kraje v minulých dnech čelilo kvůli nedostatku ochranných pomůcek kritice, na špatnou situaci si v otevřeném dopise stěžovala například i záchranářka ze Zdib. Na jejím stanovišti byl prý jediný respirátor a tři balíčky ochranných pomůcek k infekčnímu pacientovi, roušky měli záchranáři údajně z vlastních zdrojů.

Pokorná Jermanová tvrdí, že všichni záchranáři ochranné pomůcky mají. Problém je podle ní v tom, že nejsou plné sklady, ale zásobuje se takzvaně just in time, tedy ve chvíli, kdy je potřeba. Ředitel záchranné služby Jiří Knor uvedl, že záchranářka v otevřeném dopise šířila nepravdy.

Další problém má středočeský kraj v příbramské nemocnici, kde se chystají testovat lidi na koronavirus v autech. Zdravotník jim odebere jednoduše vzorky z okénka. Podle hejtmanky  je ale nutné počkat na dostatek ochranných pomůcek. „Rychlotesty i odběrové tyčinky máme připravené, ale je to teď o těch ochranných pomůckách a já doufám, že dalším závozem zabezpečíme dlouhodobější činnost i tohoto odběrového místa,“ řekla Pokorná Jermanová.

V kraji fungují čtyři odběrová místa v Benešově, Kladně, Kolíně a Mladé Boleslavi, příbramské bude páté.

zav/čtk

hejtmanka

“Kraj vedený hejtmankou z ANO Jermanovou selhal” říkají středočeští záchranáři s jedním respirátorem na stanovišti

zachranáři SCK

Bez ochrany vstříc riziku nakažení. Doktoři a sestry hasí pandemii koronaviru jako hasiči v ČernobyluNepřehlédněte