Starostka Otročína žádá kraj o pomoc s opravou silnice a vyčištěním potoka

27.12.2021
Roman Kořinek

Obec Otročín na Tepelsku byla poslední letošní zastávkou hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka (STAN) a radního Víta Hromádka (SNK1) při jejich pravidelných návštěvách regionu.

„Během našich cest jsme narazili na řadu problémů. Nyní se budeme snažit obcím s těmito problémy pomoci. Nejčastěji jsme řešili nezbytné opravy komunikací, nedostatečné pokrytí území mobilním signálem či zhoršenou dostupnost lékařské péče, a to z důvodu nedostatečného počtu lékařů v našem kraji,“ uvedl hejtman.

Starostka Otročína Marie Šašková během setkání s hejtmanem zmiňovala potřebu opravu komunikace z Otročína směrem na Poseč a Teplou. Tam je nutné před položením nového povrchu kompletně vyfrézovat vrchní část stávající vozovky, neboť postupně dochází k jejímu zvlnění a popraskání.

„Dále starostka požádala zástupce kraje o pomoc s jednáním o vyčištění potoků v obci. Pod frekventovaným mostem se totiž usazují naplaveniny a nánosy bahna, které zvyšují hladinu potoka a hrozí zatopení domů v jeho těsné blízkosti,“ doplňuje mluvčí krajského úřadu Jitka Čmoková.

Obec Otročín se také potýká s odlivem mladých lidí, kteří většinou studují v nedaleké Plzni, kde po studiích také zůstávají. V Otročíně a jeho blízkém okolí je nedostatek pracovních příležitostí, jež by mladou generaci přiměly k návratu.

„Podle dalších slov starostky Otročína souvisí s tímto faktem také nedostatek praktických lékařů a zubařů, který trápí obyvatele obce a nutí je za lékařskou péčí dojíždět do vzdálenějších měst,“ uzavřela mluvčí kraje s tím, že Marie Šašková kvitovala možnosti čerpání dotací z krajského rozpočtu na rozvoj malých obcí v regionu.

Zdroj: vzNepřehlédněte