Stavba strakonického skateparku se zpozdí, náklady zůstanou stejné

13.7.2022
Jiří Bydžovský

Skatepark, který se staví ve Strakonicích, bude namísto koncem července hotový až v září. Firmě trvalo déle, než získala stavební povolení, a pro betonáž potřebuje vhodné počasí, ne příliš horké ani deštivé. Cena stavby zůstane stejná, 10,5 milionu Kč bez DPH. Inflační doložka ve smlouvě není. Jde o jednu z větších letošních městských investic. Starý skatepark už nesplňuje normy.

Firma staví sportoviště mezi zimním stadionem a řekou Otavou v režimu design and build, což znamená, že ho i navrhla. „Posun stavby je kvůli opatrnosti, protože to dodávali i s projektem, a vydání stavebního povolení se trošku prodloužilo. Na to, aby byly betony dokonale hladké, potřebují počasí. Radši jsme stavbu prodloužili, aby nebyli tlačeni termínem a nedělali to v nevhodných klimatických podmínkách, kdy třeba bude horko. Betony se udělají špatně jenom jednou a nejde to opravit,“ řekl místostarosta města Rudolf Oberfalcer /Strakonická Veřejnost/.

Skatepark bude u Otavy, vedle sportovišť Na Křemelce. Zabere necelých 1300 metrů čtverečních. Nabídne i ocelové doplňky pro jízdu na skateboardu, koloběžce, kole a inline bruslích. Se skateparkem počítá územní studie z roku 2011. Podle ní by měl kolem Otavy vzniknout pás sportovišť. Skatepark bude prvním z nich, v ploše, která navazuje na zimní stadion. Firma tam vysadí i 19 javorů.

Zdroj: čtkNepřehlédněte