Stezka korunami stromů na Lipně čeká na prvního návštěvníka roku 2022

31.12.2021
Jiří Bydžovský

Stezka korunami stromů na Lipně je připravena na prvního návštěvníka roku 2022. Tradiční návštěva Stezky na Nový rok je skvělou příležitostí, jak nejen aktivně strávit první den nového roku, ale také ochutnat originální punč a vyhrát jednodenní skipas. Otevřeno bude jako vždy od 10 hodin.

Strávit poslední dny roku starého a první hodiny a dny toho nového je nejlepší aktivně v čisté šumavské přírodě v okolí lipenského jezera. Skiareál Lipno má v provozu všechny lanové dráhy a každý den nabízí aktivní zábavu na lyžích i snowboardu. Perfektně upravené sjezdovky lákají lyžaře už od ranních hodin. Nezřídka se stává, že přesně v 8.30 h, kdy se rozjíždí lanovka Lipno Express jsou u ní připraveni první milovníci zimních sportů. Lyžovat mohou denně od 8.30 do 16 hodin, večer pak na osvícené sjezdovce Jezerní od 18 do 21 hodin. Poslední den v roce, tedy na svátek sv. Silvestra, je z bezpečnostních důvodů večerní lyžování zrušeno.

Aktivní zábavu však na Lipně nenabízí jen skiareál, ale také procházka v korunách stromů. Stezka korunami stromů, která byla první svého druhu v České republice a příští rok bude slavit své kulatiny, je otevřena 364 dní v roce. Už od prvního dne nového roku je možné ji navštívit. Výstup k jejímu vrcholu si 1. ledna nenechá ujít mnoho rodin s dětmi i party přátel.

Po bujarém silvestrovském veselí je ideální příležitostí protáhnout tělo a spálit trochu přebytečných kalorií. „Stezka bude tradičně otevřena od 10 do 16 hodin. Pro všechny návštěvníky bude připraven teplý nealkoholický punč, pamětní list s drobným dárkem i soutěž o jednodenní skipas,“ říká tisková mluvčí Skiareálu Lipno Olga Kneiflová.

Zdroj:vz/tz


Témata:

Nepřehlédněte