Paní Duchoňová, matka dcery a syna, je neustále rozesmátá, velmi komunikativní a hýří optimismem. Ani její tvář věk neprozrazuje. Narodila se 27. června 1919 v nedalekém Libušíně. Její otec byl horníkem, maminka v domácnosti, vyrůstaly s ní dvě sestry.
Po rodičích dlouhověkost prý nezdědila, snad je to tedy její veselou povahou, myslí si lidé z okolí. Zdraví jí prý utužil i život na nohách. Pracovala totiž jako prodavačka a šest let strávila jako vedoucí kuchařka na horské chatě. Rodina se jí do současnosti rozrostla o pět vnoučat, osm pravnoučat a na cestě je i první prapravnouče.
Největším koníčkem oslavenkyně je četba a luštění křížovek. Energická žena je stále soběstačná, ráda vaří a rodina o ni pečuje ve všem, v čem je potřeba.



















