Středočeské lyžařské areály investovaly desítky milionů

14.10.2018
Martin Solar

Areál Monínec nabídne v nadcházející zimní sezoně u dolní stanice lanovky zrekonstruovanou a rozšířenou budovu, kde bude umístěna pokladna skipasů a lyžařská škola. Součástí bude navíc i vylepšená herna, kde bude zajištěno i hlídání dětí.

Změny se dočkala také půjčovna lyžařského vybavení, která bude mít oproti loňské sezoně nového provozovatele. Bude k dispozici například automat na broušení hran lyží.

V horní části areálu se vedle Hotelu Monínec otevře vedlejší budova hotelu s názvem Nová Javorka, poskytne ubytování až pro 54 lidí včetně hendikepovaných. V Javorce bude také konferenční místnost a zázemí pro horní lyžařskou půjčovnu a lyžařskou školu.

Školní skipark se v dolní části areálu přesune oproti předchozím sezonám na druhou stranu lanovky, díky čemuž bude pro výuku větší prostor. Bude vybavený jezdícím pásem a navazujícím vlekem poma.

Nejpodivnější a nejkrásnější stromy na světě. Víte, kde rostou?

Monínec má k dispozici speciální technologii, která dokáže vyrábět sníh při teplotě až do 35 stupňů Celsia. Technický sníh se skládá jen z vody a vzduchu, nepoužívají se žádné chemikálie. Speciální technologie umožňuje Monínci zahájit zimní sezonu dříve než jiné areály v republice.

Zhruba čtyři miliony korun investoval také skiareál Šibeniční vrch v Mnichovicích u Prahy. „Areál jsme nerozšiřovali, to jsme dělali loni. Ale kvůli loňskému rozšíření jsme zrekonstruovali a posílili zasněžovací systémy v naději, že ještě budou v této nadmořské výšce nějaké mrazy,“ řekl provozovatel Jan Zenkl.

Menší úpravy se dělaly také v Kvasejovicích na Příbramsku, kde byl v areálu dokončen druhý rybník, který slouží jako zdroj vody pro sněhová děla. „Čekáme, až začne pršet, protože ho nemáme napuštěný,“ řekl provozovatel Petr Kroužil. Rozšířena byla místní lyžařská škola, bude také více sortimentu v lyžařské půjčovně.

Zdroj: čtk

Nová kniha o Řepích zmiňuje i neprávem pozapomenuté rodáky ze slavné odbojové skupiny Tří králůNepřehlédněte