Středočeské silnice stále připomínají tankodromy. Už se jich ale hodně opravilo

17.4.2018
Táňa Pikartová

„Výsledkem je spolupráce, která pomáhá situaci měnit. Velké části výtluků, které byly na portál Výmoly.cz motoristy nahlášeny, se správci silnic věnují. Opravenost nově nahlášených výtluků se za loňský rok blížila 40 %. Za celé období fungování projektu je opravena k dnešnímu dni téměř polovina všech nahlášených výtluků,“ komentuje opravy Petr Čaník z Výmoly.cz.

Nechceme na silnicích tankodromy, hlásají v Kladně. Nejhorší ulice označili posměšnými značkami

Konkrétně u Středočeského kraje, který byl v této iniciativě vyhlášen jako Nejaktivnější kraj roku, bylo opraveno 313 ze 738 výtluků, což odpovídá 42 procentům. V porovnání s ostatními kraji jde o nejvyšší počet výtluků i oprav, protože střední Čechy mají nejhustší a nejdelší síť silnic. Jen silnic druhé a třetí třídy je 8625 kilometrů. Cílem projektu Výmoly.cz není kritizovat práci silničářů, ale pomocí efektivního komunikačního kanálu spojovat motoristy a správce silnic.

FOTO: Výmoly na silnici

Výmoly na silnici - silnice, rozbitá silnice, ulice, komunikace, rekonstrukce, díra, díry_pixabayVýmoly na silnici - výmolVýmoly na silnici - popraskaný asafalt, praskliny, oprava, silnice, ulice, komunikace, dálniceVýmoly na silnici - asfalt, rozitá silnice, silnice, praskliny, díry, komunikace_pixabayVýmoly na silnici - popraskaná silnice, rozbitá silnice, praskliny

Ocenění nadace pojišťovny Generali a projektu Výmoly.cz za vítězství v anketě o Nejaktivnější kraj roku. převzala hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová. „Nevyhovující stav silnic, který ohrožuje zdraví a bezpečnost řidičů, není Středočeskému kraji rozhodně lhostejný, proto zlepšení stávajícího stavu věnujeme velkou energii i nemalé finanční prostředky,“ říká hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

Na Berounsku a v Lysé se připravují nové opravy silnic. Uspoří několik milionů korun

Středočeši řeší výmoly

Středočeský kraj loni opravil 180 kilometrů silnic. Na odstranění všech problémů na silnicích by ale Středočeský kraj potřeboval celkem 15 mld. na silnice II. tříd a 30 mld. na silnice III. tříd. „Uvědomujeme si samozřejmě, že je to požadavek na deset a více let, protože i kdybychom takové prostředky měli okamžitě k dispozici, nemůžeme uzavřít celý kraj a i stavební kapacity bychom nesehnali,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje.

Ještě horší, než jsme si mysleli. Některé silnice v Klánovicích jsou v totálně havarijním stavu, pomůže město

Projekt Výmoly.cz je jednou z efektivních možností, která v konečném důsledku pomáhá jak motoristům, tak i správcům silnic. „Jsme rádi, že projekt Výmoly.cz je řadou správců silnic vnímán pozitivně. Za 8 let fungování projektu jsme je přesvědčili, že projekt si klade za cíl konstruktivní zapojení řidičů do sledování stavu silnic a upozorňování na ty silnice, které je trápí nejvíce,“ říká Jan Marek, tiskový mluvčí pojišťovny Generali.Nepřehlédněte