Středočeští policisté zachránili řidičku z potopeného auta

15.12.2021
Jaroslav Svoboda

Jako opravdoví hrdinové se zachovali sedlčanští policisté Tereza Zrůbková a Radek Pečený, kteří vytáhli ženu v bezvědomí z potopeného auta. Žena se na kluzké vozovce dostala do smyku a s vozem sjela do rybníka.

Minulý čtvrtek, krátce po jedenácté hodině dopoledne, přijali policisté oznámení o havárii osobního vozu mezi obcemi Úklid a Bor na Příbramsku, které skončilo na dně rybníka. „Nejblíže místu dopravní nehody byla hlídka z Obvodního oddělení Sedlčany, ve složení nstržm. Tereza Zrůbková a prap. Radek Pečený, která byla na místě do pěti minut po jejím oznámení. Těm se po příjezdu na místo naskytl obrázek téměř utopeného vozidla, vzdáleného zhruba 6 a 7 metrů od břehu, střechou na dně rybníka. Z havarovaného auta byla vidět pouze zadní kola,“ sdělila policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Novodobá jízdní policie slaví 30 let, jeden kůň nahradí až třicet policistů

„Policisté na nic nečekali a okamžitě reagovali, neboť nebylo pochyb o tom, že se uvnitř vozu stále nachází žena, která jej měla řídit. Oba policisté se okamžitě domluvili na postupu. Již měli připravený tzv. házecí vak, který je součástí vybavení každého vozu, a začali sestupovat k potopenému autu a prohledávat jej. Podařilo se jim otevřít oboje přední dveře, na sedadlech se však nikdo nenacházel, až následně po otevření zavazadlového prostoru viděli ženu na zadních sedačkách. Přes zadní dveře spolujezdce ji zcela promočenou a  v bezvědomí vytáhli na břeh, kde ji okamžitě začali oživovat. V resuscitaci pak následně pokračovali profesionální zdravotníci, kteří již také přijížděli na místo. Ti ženu, u které se jim podařilo obnovit životní funkce, odvezli do nemocnice, kde byla uvedena do umělého spánku,“ dodala policejní mluvčí.

Policistům, kteří ženu ze studené vody vytáhli, se postarali kolegové o suché oblečení, hasiči jim poskytli i deky. Hasiči pak ještě pro jistotu prohledali rybník, aby se ujistili, že s ženou už nikdo další v autě nejel.

„Policisté, kteří ani vteřinu nezaváhali a vrhli se do studené vody, aby pomohli ženě, která byla v tu chvíli v ohrožení života, slouží u středočeské policie krátce. Nstržm. Tereza Zrůbková nastoupila v roce 2019 a policejní práci vykonává 2 roky. I když se od svých kolegů stále učí, je velmi svědomitá, pracovitá a rozhodná. Ve svém volném čase preferuje aktivní životní styl a věnuje se fotbalu. Její kolega, prap. Radek Pečený, je u středočeské policie o tři roky déle. Na svém kontě má několik zákroků proti agresívním osobám. Kompenzací je mu pak v době volna myslivost, které se věnuje, a také fotbalu, který je jeho koníčkem,“ popsala policejní mluvčí.

Oběma policistům patří velké poděkování. „Jejich činu a odvahy si velmi vážím a děkuji, že mám takové policisty,“ sdělil krajský ředitel, brigádní generál Václav Kučera. „S oběma se chci v nejbližší době setkat a poděkovat jim osobně, a to i formou finanční odměny, kterou si opravdu zaslouží,“ dokončil generál Kučera.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte