Švandovo divadlo šije roušky. Pomohou zdravotníkům i prodavačkám

23.3.2020
Fefík

Ve švadleny se tu už začátkem minulého týdne proměnily krejčové, ale i některé z rekvizitářek, maskérek, výtvarnic a hereček.

Do šití se tak se svým dívčím týmem pustila třeba Natálie Řehořová, roušky teď šije Kristýna Frejová nebo Anna Stropnická s Janem Grundmanem. Skládané bavlněné roušky vznikají v domácích podmínkách. Materiál na ušití částečně poskytlo Tesco, jimž chtějí smíchovští dodat už do konce týdne 150 kusů. Porodnici v Podolí bavlněnou metráž věnovalo samo divadlo: tam poputuje dokonce 300 kusů.

Kniha o nemoci, které se obává snad každá žena. I o ní jde ale vyprávět s humorem

Jak na sociálních sítích informoval ředitel Švandova divadla Daniel Hrbek, na úrovni kulturních příspěvkových organizací nyní funguje pracovní skupina, v níž jsou všichni ředitelé, šéf odboru kultury pražského magistrátu a radní Hana Třeštíková.

„V rámci této skupiny koordinujeme i dobrovolné činnosti, jako je například právě šití a distribuce roušek či pomoc v sociálních službách. Všichni, kdo mohou, pracují a zapojují se v rámci svých možností do různých dobrovolných činností. Pomoci nikdy není dost, pomáhejme všichni! Děkuji Vám a děkuji všem zaměstnancům divadla, kteří v danou chvíli nezištně pomáhají bez ohledu na osobní rizika!,“ uvedl Daniel Hrbek.

1_Maskérka Kateřina Housková_herečka Natálie Řehořová_výtvarnice Adéla Kostkanová a herečka Kristýna Frejová_foto archiv Švandova divadla.
Herečka Natálie Řehořová, výtvarnice Adéla Kostkanová a herečka Kristýna Frejová.
(Švandovo divadlo)


Nepřehlédněte