Svědek pomohl dopadnout zloděje, který okradl spícího muže. Ten kvůli opilosti netrefil domů

23.11.2021
Jiří Bydžovský

Krádež mobilního telefonu z kapsy ležícího muže v jedné z ulic jihočeské metropole neušla náhodnému svědkovi. Ten na místo přivolal hlídku městské policie a strážníky navedl směrem, kudy se pachatel ubíral. Ti muže podezřelého z krádeže zajistili a předali ho do rukou policistů. Poškozený muž však o ničem nevěděl. Po mnoha sklenkách alkoholu skončil na protialkoholní záchytné stanici.

„Hlídka městské policie vyjížděla na oznámení o muži ležícím na zemi vedle lavičky v ulici N. Frýda,“ řekla Věra Školková mluvčí českobudějovických strážníků. Pětačtyřicetiletý muž z Českých Budějovic na vlastní kůži zažil, jako to je, když opilý usne nedaleko svého bydliště. Během pár vteřin přišel o svůj mobilní telefon.

Svědek, který na spícího muže strážníky upozornil a čekal na jejich příjezd, si všiml , jak k ležícímu muži náhle přistoupil jiný muž. Prohledal jeho kapsy a se získanou kořistí se vydal k odchodu. Svědek události však sledoval jeho kroky. Přijíždějící hlídku městské policie poté navedl správným směrem. „Strážníci muže odpovídajícího popisu pachatele dostihli ve Větrné ulici. Muži přitom cestou upadl na zem odcizený mobilní telefon.V podezřelém muži zjistili devětačtyřicetiletého občana z Českých Budějovic. Poškozený muž ležící a spící na zemi v ulici N. Frýda přitom o ničem nevěděl,“ dodala Školková.

Strážníkům dalo dost práce, aby ho vzbudili. Zjistili, že se jedná o pětačtyřicetiletého místního obyvatele. Tomu se zjevně pod vlivem alkoholu nepodařilo dojít domů. „Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj ukázala výsledek 3,04 ‰. Strážníci proto na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu k posouzení zdravotního stavu dotyčného muže. Lékař rozhodl o jeho umístění na protialkoholní  záchytnou stanici,“ doplnila mluvčí.

Tam ho následně převezla hlídka městské policie. Pachatele strážníci předali ,pro podezření z přečinu krádeže ,do rukou přivolané hlídky Policie ČR. Pokud mu krádež policisté prokážou, hrozí mu v případě odsouzení až dva roky za mřížemi.

Zdroj: vz

 Nepřehlédněte