Také v Jincích bylo zahájení předvánočního období skromnější

17.12.2021
Marta ŠeVac

Vzhledem ke složité epidemiologické situaci bylo nutné provést změny v organizaci předvánočních akcí, které se měly naplno rozběhnout o posledním listopadovém víkendu. Některé se zrušily úplně, u jiných se značně omezil program.

Městys Jince a jeho kulturní komise plánovala stánkový prodej a bohatý kulturní program na náměstí 1. máje. Měl probíhat od 14 hodin až do pozdního večera. Od tohoto záměru bylo v souladu s opatřeními vlády upuštěno.

V neděli 28. listopadu místo toho proběhla na čtyřech místech v obci slavnostní rozsvícení vánočních stromů. K příjemné atmosféře přispěly vánoční skladby v podání trubačů Základní umělecké školy Jakuba Jana Ryby z Rožmitálu pod Třemšínem pod vedením vedoucího jinecké pobočky Pavla Hrubého.

První zastavení se uskutečnilo na sídlišti v lokalitě Zborovská, druhé v parčíku nad Sokolovnou v ulici Jana Žižky na starém sídlišti. Poté se hudebníci přesunuli do parku na náměstí. Vše ukončil poslední krátký koncert na hřišti v Rejkovicích.

Na všech místech se neformálně sešli obyvatelé jednotlivých částí městyse, představitelé obce a členové spolků v obci působících. Byli v malých skupinkách rozmístěni v okolí vánočních stromů na doslech od muzikantů, aby si vychutnali slavnostní atmosféru blížících se svátků.

Miroslav Maršálek


Témata:

Nepřehlédněte