Teplická párty má další oběť. Končí ředitel věznice Blažek

16.3.2021
Redakce

„Se jmenovaným bylo zahájeno řízení ve věci služebního poměru z důvodu podezření ze spáchání přestupku,“ řekla Seznam Zprávám mluvčí Vězenské služby Markéta Prunerová. O tom, že se Blažek oslavy účastnil, se dosud veřejně nevědělo, samotný ředitel účast nepopřel. „Já se asi omluvím, já se k tomu nebudu vyjadřovat prozatím,“ řekl serveru Blažek. Prunerová webu potvrdila, že Blažek o místo přijde. „K datu 31. března 2021 končí ve služebním poměru na pozici ředitele Vazební věznice Teplice,“ řekla.

V teplické věznici Petr Blažek působí od roku 1999. Nejdřív byl vedoucím oddělení vězeňské a justiční stráže, později zástupcem ředitele a nakonec se stal i ředitelem.

Za Blažka se dříve postavil v souvislosti s někdejším vlivným politikem ČSSD Davidem Rathem generální ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal. Podle ústeckého krajského státního zastupitelství se totiž k Rathovi ve věznici přistupovalo jinak, mohl třeba nosit vlastní oblečení namísto vězeňského.

Po oslavě v Teplicích padají hlavy: Ředitel liberecké krajské policie byl odvolán

Po svém odchodu bude mít podle serveru Seznam Zprávy Blažek nárok na výsluhy, které by měly být v řádu desítek tisíc korun měsíčně. Zda dostane také takzvané odchodné, bude nejspíš záviset na tom, jestli Vězeňská služba prokáže, že se dopustil přestupku, uvádí web.

Lednové oslavy se účastnil například tehdejší liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák či bývalý premiér Jiří Paroubek. Poslanecký mandát složil kvůli účasti na oslavě Milan Hnilička. Husáka odvolal z funkce policejní prezident Jan Švejdar. Na funkci kvůli účasti na Bendově oslavě rezignovali také šéf fotbalových Teplic Petr Hynek či teplický zastupitel Michal Kasal. Podle Seznam Zpráv se oslavy zřejmě účastnil také jeden ze soudců okresního soudu v Teplicích. Vyjádření soudu shání.

Případ nepovolené oslavy dál prověřuje teplický magistrát, 17 lidem hrozí pokuta až do výše 20 tisíc korun.

Pokutu ve výši 10 tisíc korun za to, že během oslavy na sobě neměli roušky, už dostali od hygieniků Hnilička, člen rady ČT Jiří Šlégr a také Vlastimil Dvořák mladší, jeden z členů Bendovy rodiny.

adp/ČTKNepřehlédněte