Termín dokončení Krejcarové lávky se posouvá na březen příštího roku

26.10.2021
Roman Kořinek

Rostoucí ceny stavebních materiálů a takzvané vícepráce, jsou hlavními důvody prodloužení termínů dokončení u dvou důležitých staveb v Sokolově. Podle mluvčího tamní radnice Vladimíra Meluzína se jedná o stavbu Krejcarové lávky a rekonstrukci ulice Petra Chelčického.

„Důvodů, proč nabrala stavba Krejcarové lávky poměrně značné zpoždění, je hned několik. Všechny však takříkajíc jdou mimo město a to je nemůže nijak ovlivnit. Podle našich informací tady došlo ke zvýšení objemu prací, s nimiž se původně nepočítalo, například při zakládání. Dodatečné požadavky mělo také Povodí Ohře jako správce toku. Opomenout nelze ani extrémní nárůst cen materiálu, ať už dřeva či kovu, a jeho nedostatek. Řada původně plánovaných činností se tudíž posunula do zimních měsíců, jenomže v tomto období je nelze provádět,“ vysvětluje mluvčí radnice s tím, že nově diskutovaný termín pro dokončení lávky je nyní do konce března roku 2022.

A zatímco investorem rekonstrukce Krejcarové lávky není město Sokolov, ale ministerstvo financí, u stavebních prací v ulici Petra Chelčického je situace poněkud jiná. Prodloužení termínu se tady očekává v délce zhruba dvou měsíců.

„Stavební úpravy tam provádí město ve spolupráci se Sokolovskou vodárenskou a společností GasNet. A právě při provádění výměny vodovodu a plynovodu byly v zemi objeveny profily ze silného plechu, které zamezují sesuvům půdy. Říká se jim štětovnice a bohužel zasahují do trasy sítí a musí tak být postupně odstraňovány. Další zdržení bylo způsobeno ochranou stávajících sítí, které vedou v jiné trase a hloubce, než udávají jejich správci,“ dodal Vladimír Meluzín.

Zdroj: vz


Témata:

Nepřehlédněte