Testy vyloučily Covid -19 u dětí z dobříšských táborů, pozitivní jsou pouze 3 dospělí

24.8.2020
Jan Štoll

„Pozitivní je ten jeden původní pacient plus další dva, ostatní testovaní byli negativní,“ potvrdila Našemu Regionu mluvčí středočeských hygieniků Dana Šalamunová.

Původně měl jeden z dospělých účastníků táborů dobříšských skautů Minnehaha a Zlatý list pozitivní výsledek testu na Covid-19. Informoval o tom starosta Dobříše Pavel Svoboda.

„Šlo o bezpříznakové onemocnění u muže, který působil od 25. července do 1. srpna na skautském táboře v okrese Klatovy. V kontaktu tam byl se 70 osobami, všichni pocházejí z Dobříšska v příbramském okrese,“ uvedla už dříve ředitelka protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Lilian Rumlová.

Krajská hygienická stanice následně potvrdila, že další 2 pozitivní případy se týkají dospělých osob.

„Osoby, kterým vyšel test na Covid-19 negativní, mají určenou karanténu do soboty 15.08.2020 a musejí ještě na druhý test,“ upřesňuje další podrobnosti starosta Svoboda.

Mluvčí hygieniků Šalamunová uvedla, že druhé kolo testování bude chvíli trvat, výsledky testů mohou z laboratoře nejspíše přicházet postupně.

Podle dřívějších informací starosty má Dobříš 4 pozitivní případy nákazy covid-19. Hygienici dále evidovali 1 případ, který má trvalé bydliště v Dobříši, ale dlouhodobě se zdržuje v Praze, kde také tráví karanténu. Ve městě Dobříš také bylo uděleno celkem 148 karantén, z toho 82 osob pochází ze skautského tábora a k tomu 5 jejich rodinných příslušníků.

Zkusme se na Jiráska podívat bez ideologických brýlí. Jeho Jan Hus nebyl první komunista, stejně jako Žižka neposkvrněným válečníkem

„V současné době je osmdesát osob v domácí karanténě. Probíhá testování všech účastníků tábora, mnohdy se dobrovolně nechávají testovat i další členové rodin. Do organizace je už zapojena krajská hygienická stanice,“ oznámil na webu města starosta Pavel Svoboda a vyzval obyvatele Dobříše k dodržování hygienických opatření.

„Krizový štáb města zatím svolávat nebudeme. Nicméně situaci sledujeme a podle vývoje, se na dalším postupu domluvíme,“ dodal starosta Pavel Svoboda.

Provozovatel tábora poskytl hygienikům seznam účastníků a kontakty na rodiče dětí. „Všechny kontakty byly obvolány a poučeny, odeslány na odběry a do karantény,“ dodala Rumlová.Nepřehlédněte