Tradiční podzimní výlovy začaly na západě Čech. Klatovští rybáři se chystají na 152 rybníků

15.10.2021
Andrea Jančová

Klatovští rybáři mají napilno. Tento týden zahájili v Plzeňském kraji podzimní výlovy rybníků. Budou lovit každý den až do 25. listopadu. V celkem 152 rybnících by měli odlovit zhruba 600 tun ryb, z toho asi 500 tun kaprů. Rybáři si ale zatím netroufají odhadnout objem ani kvalitu ryb. Ceny vánočních kaprů se proti minulým letům mírně zvýší.

„Jsme na samém začátku. Největší rybníky, které budou rozhodovat, teprve budeme lovit. Největší bude 9. a 10. listopadu Myslív na Klatovsku, jediný, který budeme lovit dva dny,“ uvedl ředitel Klatovského rybářství Václav Voráček. První větší vylovenou vodní plochou byl rybník Sobolí na Tachovsku, kde rybáři odlovili asi 80 metráků ryb. Letos nebude podnik lovit své největší rybníky – Kovčín a Hnačov.

Kvůli koronavirovým opatřením se neuskuteční žádné rybí poutě ani doprovodné programy. Klatovští rybáři počítají s tím, že připraví na pěti místech prodejní stánek, určitě právě na Myslívě.

Ceny vánočních kaprů se podle něj proti minulým letům mírně zvýší. Rybářům zdražuje obilí na krmení, pohonné hmoty, energie, nářadí i služby. „Hlavním parametrem, který ovlivní cenu, bude stav produkce po výlovech velkých rybníků a samozřejmě budeme sledovat konkurenci,“ uvedl Voráček. Rybářství Třeboň už v pondělí ohlásilo, že kilogram kapra bude při vánočním prodeji u stánků stát kolem 120 korun, a meziročně tak zdraží zhruba o 10 procent.

Zdroj :ČTK


Témata:

Nepřehlédněte