• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • 8 životů si v březnu vyžádaly tragické nehody na silnicích Plzeňského kraje

  1.4.2024
  Doris Drienová

  V březnu zemřelo při dopravních nehodách na silnicích v Plzeňském kraji osm lidí, to je o osm více než ve stejném období loňského roku.

  V celé ČR zemřelo při březnových nehodách 25 lidí, oběti z Plzeňského kraje tak tvoří téměř třetinu všech obětí nehod. Od začátku roku si tak nehody v kraji vyžádaly 11 lidských životů. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.

  Celkem se v březnu stalo 353 nehod, což je o 43 více než loni. Při nehodách byli čtyři lidé těžce zraněni a 116 lidí utrpělo lehká zranění. V březnu 2023 byli dva lidé těžce zraněni a 71 lehce. Celková škoda letošních březnových nehod byla 26,068 milionu korun.

  První březnová smrtelná nehoda se stala 6. března u Hnačova na Klatovsku, zemřela při ní třiadevadesátiletá žena, která cestovala jako spolujezdkyně v osobním autě. Řidič pravděpodobně sjel do příkopu, při pokusu z něj vyjet ale strhl řízení a přejel do protějšího příkopu, kde narazil do betonové vpusti a do stromů. O den později se rovněž na Klatovsku stala další smrtelná nehoda, čelně se tam srazila dvě osobní auta, zemřeli dva lidé.

  Při nehodě dvou osobních aut zemřela 17. března mezi Tachovem a Trnovou osmaosmdesátiletá spolujezdkyně, další tři lidé utrpěli vážná zranění. Osmaosmdesátiletý řidič zřejmě na křižovatce nedal přednost v jízdě vozu jedoucímu po hlavní komunikaci. Padesátiletý řidič osobního auta zemřel 22. března nedaleko obce Obora na severním Plzeňsku, když při průjezdu pravotočivou zatáčkou vyjel mimo silnici a narazil do stromu.O tři dny později srazil v Plzni na Karlovarské třídě na přechodu pro chodce staršího muže autobus MHD. Semafor byl v té době vypnutý.

  Motorkář zemřel 26. března u Pocinovic na Domažlicku po střetu s osobním vozem, jehož řidička mu nedala přednost. Osmnáctiletá řidička osobního automobilu zemřela poslední březnový den při nehodě na silnici mezi Poběžovicemi a Mnichovem na Domažlicku. Mladá žena dostala v zatáčce smyk, vjela do příkopu, kde narazila do stromu.

  Nejčastější příčinou nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem, druhou nejčastější příčinou bylo nedání přednosti. Nejvíce nehod se stalo ve středu 20. března, celkem 20, naopak nejméně nehod, a to pět, se stalo v sobotu 2. března.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte