Tragické ráno na Českolipsku. Čelní srážka dvou vozů připravila o život jednoho z řidičů

28.5.2022
Redakce

Na Českolipsku u Bohatic se dnes ráno na silnici II. třídy čelně střetla dvě osobní auta. Oba řidiči utrpěli vážně zranění, jeden z nich po převozu do nemocnice zemřel. Silnice byla po nehodě více než čtyři hodiny uzavřená.

Tragická nehoda se stala ráno kolem 5:00 v zatáčce na silnici 268 mezi Mimoní a Zákupy. „Řidič vozidla značky Hyundai jel od Mimoně a ze zatím nezjištěných příčin vyjel do protisměru a čelně se střetl s protijedoucí Škodou Octavia,“ uvedla mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Informaci o nehodě dostali policisté od záchranné služby. Podle jejího mluvčího Michaela Georgieva v tu dobu kolem místa nehody náhodou projížděla jejich posádka. „Okamžitě zraněným poskytla péči,“ dodal Georgiev. Jednoho z řidičů museli z vozu vyprostit hasiči.

Záchranná služba oba řidiče převezla na traumacentrum do liberecké nemocnice. „Řidič vozidla Hyundai bohužel na následky velmi vážných zranění později v krajské nemocnici zemřel,“ dodala Šrýtrová. Okolnosti a příčinu nehody podle ní nadále prošetřují.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte