Traktorista na Chebsku převrátil valník a vážně zranil projíždějící cyklistku

11.8.2022
Roman Kořinek

K vážné dopravní nehodě došlo v pondělí 8. srpna poblíž Lipové na Chebsku. Krátce po poledni tam třiadvacetiletý řidič traktoru značky Deute-Fahr s valníkem nezvládl řízení, přejel do protisměru a havaroval. Podle policejního mluvčího Jakuba Kopřivy došlo při nehodě ke srážce valníku s projíždějící cyklistkou, která byla vážně zraněna.

„Řidič vezl na přípojném vozidle dosud nezjištěné množství zrna pšenice. Do zatáčky v obci Dolní Lipina vjel velkou rychlostí a valník se dostal do protisměru. Následně došlo k jeho převrácení a samovolnému vyklopení nákladu. Přitom bohužel došlo ke střetu s protijedoucí třiadvacetiletou cyklistkou, která byla se svými vážnými zraněními převezena do nemocnice v Plzni,“ uvedl policejní mluvčí.

Třiadvacetiletý řidič traktoru se po dopravní nehodě podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem. Po dobu vyšetřování nehody a odklízení vysypaného nákladu byla pozemní komunikace zcela uzavřena.

„Chebští kriminalisté ve věci této nehody zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Přesná příčina a okolnosti této dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ dodal Jakub Kopřiva.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte