Třicetiletý recidivista poškodil rašplí dveře bytu své známé i její automobil

29.6.2022
Roman Kořinek

Policisté z obvodního oddělení Horní Slavkov sdělili podezření ze spáchání přečinů výtržnictví a nebezpečného vyhrožování místnímu třicetiletému muži. Ten podle policejního mluvčího Jakuba Kopřivy přišel v pátek 24. června v ranních hodinách v Horním Slavkově k bytové jednotce své třiatřicetileté známé.

„Po příchodu způsobil rýhu přes panoramatické kukátko dveří, které také popálil. Poté z domu odešel, ale nájemnici bytu potkal před domem, kde ji okamžitě začal vulgárně nadávat a vyhrožovat,“ říká policejní mluvčí.

Napadená žena ze strachu před mužem utekla do vchodu domu a agresora začali napomínat sousedé, kteří incidentu přihlíželi. Ti ho žádali, aby svého jednání zanechal a odešel.

„Tyto prosby muž vyslyšel, ale při odchodu od domu poničil přinesenou rašplí zaparkované vozidlo třiatřicetileté ženy, které předtím vyhrožoval. Poškozením dveří a zaparkovaného vozidla obviněný způsobil škodu přibližně dvacet tisíc korun,“ dodal Jakub Kopřiva s tím, že třicetiletý muž byl v minulosti za výtržnictví pravomocně odsouzen, a nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Zdroj: vz/pčr


Témata:

Nepřehlédněte