U Dlouhého rybníka v Lanškrouně vzniknou nová parkovací místa

14.5.2022
Redakce

Lanškroun na Orlickoústecku připravuje stavbu dalších parkovacích míst u Dlouhého rybníku. Změní i dopravní řešení v rekreační oblasti, místo bude pro řidiče i chodce přehlednější a bezpečnější.

O změně dopravního uspořádání radnice uvažuje i kvůli koupacímu biotopu, který tam chce budoucnu postavit. Lokalita pak přiláká víc návštěvníků. Parkovací místa měla být původně v roce 2019 součástí participativního rozpočtu, ale projekt byl nákladný a přesahoval jeho možnosti.

„V konečné fázi by mělo vzniknout přes 100 parkovacích míst. Část parkovacích míst bude na dlažbou zpevněném povrchu, část bude využívána především v sezonních měsících a je řešena jako travnatá část zpevněná vegetačními zatravňovacími tvarovkami,“ řekl referent odboru investic a majetku Jiří Zatloukal.

Projektant se zabývá návrhem od listopadu, dokončí ho nejspíš v červnu. Kvůli stavbě parkovacích míst je potřeba upravit komunikace, dopravní značení, dodat veřejné osvětlení. Až bude projekt připravený, město ho provede na etapy.

Projekt počítá se zrušením dvou silničních napojení z hráze rybníka na hlavní ulici T. G. Masaryka. Jsou moc prudké a výjezd aut tam není bezpečný. Vznikne proto nové napojení v místě, kde je teď tráva. Je tam nižší sklon vozovky. Město plánuje i stavbu pěší stezky, která naváže na rekonstrukci ulice K. Čapka a povede až k Dlouhému rybníku. Lidé tak nebudou muset chodit po silnici.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte