U rokycanské nemocnice vznikne parkoviště pro 200 aut, v provozu bude od léta

20.1.2022
Andrea Jančová

Už koncem ledna se začne stavět u nemocnice v Rokycanech nové parkoviště pro 200 aut. Vzhledem ke stále větší vytíženosti zdravotnického zařízení a kvůli plánované modernizaci celého areálu tady plánují rozšířit i místa ke stání. Parkoviště bude pro řidiče k dispozici v létě. Současné dvě menší parkovací plochy uvnitř areálu zůstanou zachovány i do budoucna.

„Nové parkoviště bude vlevo za vjezdem do areálu. Nyní je tam zpevněná plocha pro zhruba 30 aut zaměstnanců a za ní loučka obklopená náletovými dřevinami. Tyto plochy se spojí a vznikne hlavní parkoviště pro zaměstnance i návštěvníky nemocnice,“ popisuje její ředitel Jaroslav Šíma s tím, že výstavbu financuje vlastník areálu Plzeňský kraj a vyjde na víc než 30 milionů korun.

Součástí parkoviště bude osvětlení i parkové úpravy včetně výsadby nových keřů a stromů. Parkoviště bude napojené jak na příjezdovou komunikaci do nemocničního areálu tak i na horní parkoviště. Horní i spodní parkoviště ve Voldušské ulici, které mají kapacitu 90 aut, zůstanou zachované.

Kapacita parkování před i uvnitř areálu se od léta navýší až na 320 míst. Současná kapacita nestačí. „Potřeba parkovacích míst se neustále zvyšuje. V posledních letech jsme navýšili ambulantní i lůžkovou péči, přibývá pacientů, kteří chtějí mít auta u nemocnice i během hospitalizace  a vozem dojíždí do práce stále více zaměstnanců. A v neposlední řadě je naplánována velká modernizace nemocnice, která v dalších letech objem péče dál navýší,“ vysvětluje důvody investice Jaroslav Šíma.

Zdroj :vz


Témata:

Nepřehlédněte