U Trotiny na Hradecku se se čelně střetla dvě auta, u nehody s několika zraněnými byl nutný zásah vrtulníku

26.11.2021
Redakce

Dopravní nehoda u Trotiny u Smiřic na Královéhradecku dnes odpoledne zastavila provoz na hlavním silničním tahu mezi Hradcem Králové a Jaroměří. Informace jsou od mluvčí policie Lucie Konečná. Čelně se srazila dvě osobní auta, na místě jsou zranění, včetně dětí. Jedno dítě je podle záchranářů v kritickém stavu.

„Událost jsme měli nahlášenou okolo 15:30. Silnice je neprůjezdná. Řidičům doporučujeme zvolit jinou trasu,“ sdělila Konečná.

Podle dostupných informací je zraněno pět lidí, z toho dvě děti, jedno je v kritickém stavu. „Na místě nedošlo k úmrtí žádné osoby. Havarovaná vozidla jsou na silnici, neskončila mimo ní. Příčiny nehody budou předmětem dalšího šetření,“ řekla Konečná.

Na místě zasahovalo několika sanitek a také vrtulník. „Rozsah zranění je různý, šlo o středně těžká a těžká zranění. Jedno z dětí muselo být hned od začátku resuscitováno a bylo předáváno na urgentním příjmu v kritickém stavu, je v přímém ohrožení života. Druhé z dětí bylo mimo ohrožení života,“ sdělil mluvčí krajské záchranné služby Ivo Novák.

Vrtulník přepravil do nemocnice muže s poraněním trupu a končetin. „Podle mých informací čtyři zranění byli z jednoho a jeden z druhého auta,“ řekl  Novák.

Silnice I/33 patří k jedné z nejzatíženějších na území Královéhradeckého kraje. Odlehčit by jí měla dálnice D11, která nyní ve směru od Prahy končí v Hradci Králové. Navazující úsek z Hradce Králové do Jaroměře je před dokončením. Podle posledních slibů silničářů by měl být otevřen do konce roku.

zdroj: jv/ctkNepřehlédněte