V pondělí 25. dubna 2022 zazpívají v katedrále sv. Bartoloměje na náměstí Republiky v Plzni sólisté plzeňské opery. Výtěžek z dobrovolného vstupného benefičního koncertu bude věnován na podporu ukrajinské armády. Koncert má název Hvězdy plzeňské opery pro Ukrajinu.
Sólisté plzeňské opery se zde netradičně představí v písňovém repertoáru za doprovodu klavíru. V českých a ukrajinských písních diváci uslyší Yevhena Shokalo, Ivanu Veberovou, Janu Foff Tetourovou, Jana Hnyka, Tomáše Kořínka, Janu Pioreckou, Viktora Bezkorovainyi a jako host vystoupí Oleksandr Beň. Koncert začíná v 18 hodin.
Výtěžek akce bude věnován na sbírku na podporu ukrajinské armády pořádanou Velvyslanectvím Ukrajiny v České republice, jehož zástupci se koncertu zúčastní. Vstupné je dobrovolné. Nad koncertem převzali záštitu ministr kultury Martin Baxa a primátor města Plzně Pavel Šindelář. Více informací o koncertu naleznou zájemci na webových stránkách www.hvezdyproukrajinu.cz, kde lze také přispět na sbírku ukrajinského velvyslanectví.
Zdroj :vz, Divadlo Josefa Kajetána Tyla Plzeň

















