Usnul v kolejišti! V krvi měl 4,40 promile alkoholu

24.5.2022
Andrea Jančová

Hned několik zásahů kvůli opilcům hlásí za poslední týden policisté na Klatovsku. První případ se odehrál v Sušici. Starší muž tady měl neuvěřitelné štěstí – z přemíru alkoholu usnul na nádraží přímo u kolejnic. Odběr krve ukázal rekordní množství alkoholu – 4,40 promile.

Jak Našemu regionu popsala policejní mluvčí Dana Ladmanová – policisté na obvodním oddělení v Sušici přijali oznámení od městských strážníků, že v kolejišti na vlakovém nádraží se nachází muž. Policisté vyjeli na místo a zjistili, že u kolejiště leží muž a následně zjistili jeho totožnost. Čtyřiapadesátiletý muž z obce u Klatov přijel vlakem směrem od Horažďovic, vystoupil na nádraží a usnul u kolejnic. Provedená dechová zkouška byla u muže s výsledkem měření 4,40 promile alkoholu. Muž bude pravděpodobně obviněn ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku, kdy vzbudil veřejné pohoršení.

Další případ se odehrál v Klatovech na ulici Nábřeží Kpt. Nálepky. Tady svědci nahlásili na tísňovou linku, že na silnici leží muž. Po příjezdu hlídky policistů na místo byla zjištěna totožnost dvaatřicetiletého muž z Kašperských Hor. Dechová zkouška byla u muže s pozitivním výsledkem, kdy přístroj naměřil hodnotu 2,61 promile alkoholu.

Oba muži byli za doprovodu policistů převezeni do Plzně – přenocovali na protialkoholní záchytné stanici.

Zdroj :vz, Policie České republiky

 

 

 

 

 

 

 Nepřehlédněte