Hokejisté Ústí nestačili na Sokolov

Lední hokej, ilustrační fotografie

Sokolov – V rámci 26. kola skupiny o postup do předkola play-off nestačili ústečtí hokejisté na Sokolov. Ve venkovním prostředí svému soupeři podlehli 1:3.

V ústeckém brankovišti dostal znovu důvěru z Vrchlabí příchozí Jakub Soukup. Jeho spoluhráči si připravili velkou šanci jako první, ve čtvrté minutě z horní hranice levého kruhu pálil Vladimír Brož, jehož pokus zastavila branková konstrukce. Brankář Sokolova Jakub Kašpar se následně vyznamenal proti střelám Václava Krliše a brejku Přemysla Svobody. Aktivní hra Ústí pokračovala dál a hosté se dočkali ve 12. minutě první braky v zápase. Martin Tůma vyslal do šance Přemysla Svobodu, jemuž se podařilo kličkou překonat obránce, a pak si poradil také s gólmanem. V poslední vteřině neproměnil svou šanci Lukáš Zukal, a tak vedl po první třetině Slovan 1:0.

Fotbal, ilustrační obrázek

Fotbalisté Ústí v generálce na ligu prohráli s Jihlavou

Ústecká hra ve druhé třetině už nebyla tak aktivní, čehož dokázal soupeř proměnit. Ve 29. minutě začal akci Petr Přindiš, puk se přes Tomáše Urbana dostal k najetému Martinu Osmíkovi, který prostřelil Soukupa střelou mezi betony. Mnoho dalších šancí druhá třetina nenabídla. Až v samotném závěru mohl poslat domácí hráče do vedení Marek Švec, který orazítkoval tyč branky. Po druhé třetině platil stav 1:1.

Dlouhou dobu to vypadalo, že se tento zápas dostane až do prodloužení. Ale to odmítli domácí hokejisté, neboť v 54. minutě nechala ústecká obrana před brankou volného Petra Haška. Ten se dostal k puku a zakončoval do horní části branky. Hašek se dokázal gólově prosadit hned při svém zápase za Baník Sokolov. Slovan se snažil ze všech sil vyrovnat, ale překonat brankáře se mu nepodařilo. Navíc v poslední vteřině stanovil konečný stav zápasu na 3:1 Tomáš Rohan.

Sokolov na svém ledě dokázal porazit ústecké hokejisty 3:1, a tak si připsal tři body do tabulky. Ústí po dvou domácích výhrách další body nepřidalo.

zámecký park_ilustrační obrázek
Včera, 13:37
Památky v Ústeckém kraji zejí prázdnotou. Lidé mohou pouze do parků v okolí zámků.
26.3.2020
Mladé ženy z českého pohraničí mohou najít štěstí s východními Němci. V některých tamních oblastech...
pozitivní test na koronavirus
26.3.2020
Domov pro seniory U Trati v Litoměřicích je v karanténě. Jeden z jeho obyvatel měl...
26.3.2020
Botanická zahrada v Teplicích, Zoopark Chomutov nebo kino Hraničář v Ústí nad Labem veřejnosti umožňují...
23.3.2020
V Ústeckém kraji šijí odsouzení roušky ve všech věznicích. S ohledem na zákaz návštěv mohou...
23.3.2020
Praktičtí lékaři v Ústeckém kraji patřící pod Sdružení praktických lékařů ČR ordinují v omezeném režimu....
23.3.2020
Tři ústecké závody patřící pod nadnárodní společnost Rheinmetall Automotive (RA) se nejspíš kvůli šíření koronaviru...
23.3.2020
Ústí nad Labem bude řešit budoucnost kdysi honosných Schichtových lázní. Zdevastovanou městskou plovárnu ve čtvrti...
22.3.2020
Ve dne i v noci funguje v Ústí nad Labem projekt Ústecká rouška. Šičky spolu...
20.3.2020
V době celostátního omezení pohybu obyvatel kvůli koronaviru provozovatelé objekty zvelebují. Zámeček nechají vymalovat, litoměřický...
Reklama