Ústecko hlásí, že je připraveno na lyžování. Chybí už jen sníh

Lyžařská střediska v Ústeckém kraji jsou na zahájení sezony připravená. Na sjezdovkách jim ale chybí sníh. Například provozovatelům skiareálu na Telnici na Ústecku se podařilo zasněžit sjezdovky první vrstvou technického sněhu, počasí ale dalšímu zasněžování a zprovoznění vleků nepřeje.

Vláda v pondělí rozhodla, že lyžařská střediska budou moci fungovat od pátku 18. prosince. V provozu nebudou ubytovací zařízení. V Česku začne od pátku platit přísnější, čtvrtý stupeň protiepidemického systému (PES).

Po pátečním otevření lyžařských areálů budou muset lyžaři u vleků dodržovat dvoumetrové rozestupy, ve střediscích se bude víc dezinfikovat. Za zpřísněných podmínek budou fungovat půjčovny i lyžařské školky, z výdejních okének se bude moci prodávat občerstvení.

„My musíme počkat, až začne mrznout, takže nám to (rozvolnění) moc nepomůže,“ uvedl provozovatel areálu Jindřich Holinger, který již dříve řekl, že je připraven splnit veškerá nařízení vlády. Jedním z nich jsou například dvoumetrové rozestupy ve frontách na lanovku či vleky. „Tam bude člověk, který bude rozestupy hlídat,“ doplnil provozovatel.

Lyžařské areály čeká krizové období. Kde všude si na Liberecku nezalyžujete?

Zavřené hotely a penziony skiareál netrápí. „Jsme příměstská rekreace, k nám jezdí lidé na den nebo na hodinu tři hodiny. Nám spíš vadí to, že Němci sem nebudou moct jezdit,“ řekl provozovatel a dodal, že rekreanti z Německa tvoří 40 procent návštěvníků.

Okolní ubytovací a stravovací zařízení, jako je například penzion a restaurace Tereza, budou prázdné, vláda je od pátku nařídila zavřít. Podle spolumajitelky penzionu Šárky Kušejové neovlivní nařízení vlády pouze hosty penzionu a strávníky, ale také lyžařské školy. „Děti sem chodí na oběd. Oni dají službu dětem i se stravou,“ uvedla Kušejová. Dodala, že zatím není jasné, zda se škola vůbec otevře.

Kompenzace za jarní vlnu koronaviru Kušejová zatím nedostala, nepočítá tak ani se slibovanými penězi za zimu, která je vrcholem sezony. „Nejspíš zahájíme rozvoz,“ dodala.

Bez sněhu jsou teď všechny sjezdovky ve skiareálu Klíny na Mostecku, stejná situace je i na Bouřňáku na Teplicku.

adp/ČTK

10.6.2021
Aktivistky dnes brzy ráno obsadily dvě skrývková rypadla v uhelných dolech Bílina na Teplicku a...
26.5.2021
Na Chomutovsku dnes ráno narazil osobní vlak do stáda krav. Pět dobytčat uhynulo. Nikdo ze...
4.5.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
4.5.2021
Okresní soud v Chomutově zahájil hlavní líčení ve věci podpálení soukromého automobilu náměstka chomutovského primátora...
26.4.2021
Chomutovský okresní soud dnes zahájil hlavní líčení ve věci podpálení soukromého automobilu náměstka chomutovského primátora...
1.4.2021
Poslední březnový den hostila chomutovská Městská sportovní hala druhý zápas minisérie o páté místo, v...
29.3.2021
Poslední březnovou neděli odstartovala v RENOMIA ŽBL minisérie o páté místo, v níž chomutovské Levhartice...
27.3.2021
Krátce poté, co chomutovské basketbalistky zdolaly SBŠ Ostrava a vybojovaly si možnost hrát o konečné...
27.3.2021
Třiadvacetiletý Chomutovský taxikář Viktor M. (†23) měl potíže s dechem, bolest na hrudníku a brněla...
25.3.2021
Čtyři dny po domácí výhře nad SBŠ Ostrava vyrazily chomutovské basketbalistky do hájemství soupeřek, kde...
21.3.2021
Chomutovské basketbalistky vstoupily první jarní den roku 2021 do bojů o konečné umístění v RENOMIA...
Reklama