Ústecký kraj chce letos investovat přes 600 milionů korun

Ústecký kraj chce v letošním roce proinvestovat více než 600 milionů korun, peníze bude čerpat z úvěru. Ve Štětí na Litoměřicku tak bude opravený most přes Labe za 187,3 milionu korun, rekonstrukce by měla být hotova v polovině letošního roku, řekl novinářům hejtman kraje Oldřich Bubeníček (KSČM).

Ve Štětí se kvůli stavbě mostu lidé dostávají přes řeku přívozem, v zimě mohou využít, byť na vlastní nebezpečí, i most, protože práce jsou na toto období přerušeny. Objížďky pro motoristy potrvají až do dokončení rekonstrukce. „Jezdí tam loď, která převáží hlavně občany na Hněvické nádraží,“ uvedl hejtman. V Hněvicích na Litoměřicku staví vlaky jezdící na trase Roudnice nad Labem – Ústí nad Labem – Praha.

Rekonstrukce mostu se týká například zábradlí, svodidel, vozovek i chodníků. Stále jde o staveniště. Za stavbu odpovídá firma Strabag, opravovat most začala loni 1. dubna.

Kraj bude investovat také do školství. „Pozornost věnujeme i opravdu těžce handicapovaným dětem,“ řekl Bubeníček k plánované celkové rekonstrukci Speciální základní školy a Praktické školy ve Šluknově. Oprava vyjde kraj na 31,2 milionu korun, měla by být hotová koncem roku. „Myslím si, že těžce zdravotně postižené děti si takovou pomoc zaslouží,“ dodal hejtman.

Nejvyšší částku, 289 milionů korun, chce kraj investovat do dostavby areálu Střední školy stavební a strojní v Teplicích. Stavba by měla být hotova do konce roku.

Pro letošek zastupitelé schválili rozpočet v celkovém objemu 20,8 miliardy korun s příjmy 20 miliard. Z minulého přebytku a z úvěrů je financován schodek, který byl schválen ve výši 865 milionů korun.

ČTK

Včera, 11:22
Chomutov koupí od soukromého majitele za 100 milionů korun dům v Palackého ulici v centru...
Včera, 10:02
Jezero Most se otevře veřejnosti v září. Kvůli potížím při stavbě nebude rekreantům přístupné celé....
20.2.2020
Policie v Ústeckém kraji má nová vozidla. Ve středu převzala od ministra vnitra Jana Hamáčka...
19.2.2020
Tepličtí policisté obvinili šestapadesátiletého muže z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými...
18.2.2020
Osmým rokem vládnou v Ústeckém kraji komunisté s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem. Podezřelé akce napáchané předchozími...
18.2.2020
Fotbalový obránce Michal Jeřábek bude hrát za Jablonec, se kterým podepsal smlouvu do konce června...
17.2.2020
Koupací sezona je ještě v nedohlednu, přesto je možné si 29. února obléct plavky, vzít...
17.2.2020
Jirkov na Chomutovsku plánuje umístit kamery k několika rekonstrukcím, aby je lidé mohli doma sledovat...
17.2.2020
Až 13procentní nezaměstnanost má Podbořanský Rohozec. Obec v nejzápadnější části Ústeckého kraje má nejvyšší míru...
17.2.2020
Městští strážníci z Dubí vybírali pokuty za překročení rychlosti v obci Srbice na Teplicku neoprávněně....
Reklama