Útulky pražské městské policie vrátí majitelům 90 procent zvířat

6.7.2019
Martin Solar

V posledních dnech městský útulek pro opuštěná zvířata a odchyt v Dolních Měcholupech přijal ze šesti nových zvířat čtyři papoušky. Lidé by tak neměli zapomínat před odchodem z bytu dobře zajistit okna a dveře, aby svého opeřence nemuseli později hledat, uvedl Mazáč. Obecně ale letní měsíce neznamenají pro tyto útulky vyšší příjem zvířat.
V prvním pololetí letošního roku trojský a měcholupský útulek přijal přes 700 psů, 400 koček a více než 100 jiných druhů zvířat.
V současné době je v útulcích podle Mazáče kolem 90 chovaných psů a 140 koček.
V útulku v Troji je 170 míst pro psy, v Dolních Měcholupech najde útočiště až 200 koček. Záchytná stanice disponuje zhruba 30 místy, ale záleží na velikosti zvířat. Do prostor se musejí vejít třeba klece nebo terária, upřesnil Mazáč. Hospodářská zvířata jako prasata, ovce nebo drůbež jsou umisťována do zoo koutku v Troji.
Venčení psů není v útulku veřejnosti umožněno. Lidé ale mohou pro zvířata přinést piškoty nebo jiné pamlsky, granule a také deky, uvedl Mazáč. Přispět mohou i finančně. V minulosti byl díky peněžním darům zakoupen třeba rentgen pro malá zvířata, operační lampa nebo vyhřívaná voliéra.
První útulek pro psy pod hlavičkou Městské policie hlavního města Prahy vznikl v Troji v roce 1993. V roce 2007 se jeho součástí stal zoo koutek.
Měcholupský útulek coby městský zahájil činnost v roce 2004.
Zdroj: čtk

Na bojovém poli. Hradec Králové si znovu připomněl krvavou bitvu z roku 1866Nepřehlédněte