• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • V Blansku ocenili nejlepší sportovce za rok 2022

  28.1.2023
  Jan Štoll

  Město Blansko vyhlásilo nejlepší sportovce města roku 2022. Pětice jednotlivců a jeden sportovní kolektiv ocenění převzali na VI. sportovním plese. Další dvě osobnosti blanenského sportu byly uvedeny do síně slávy.

  „Rád bych všem oceněným sportovcům pogratuloval k jejich úspěchům, kterých dosáhli na republikové i mezinárodní úrovni a poděkoval jim za skvělou reprezentaci města. Myslím, že i jejich výkony dokazují, že Blansko je město, které sport dlouhodobě podporuje a má sportovcům co nabídnout. A že se v něm sportu daří,“ poděkoval starosta Blanska Jiří Crha (ODS). Oceněným sportovcům pak v sále Dělnického domu předal ceny i odměny.

  V kategorii jednotlivců nad 18 let ocenění získala plavkyně Anna Šťávová z TJ ASK Blansko. Nejlepší plavkyně republiky v disciplínách 50, 100 a 200 metrů prsa v kategorii juniorek je členkou reprezentačního výběru České republiky.

  Sportovcem roku v kategorii dospělých se stal také biketrialista Vašek Kolář z ÚAMK Biketrial Blansko, který loni získal celkově už 12. titul mistra světa. Mezi jeho úspěchy patří také titul mistra ČR v biketrialu i UCI trialu v kategorii Elite.

  Sportovcem roku v kategorii talent roku do 18 let se stala cyklistka Amálie Gottwaldová z CP team, která je držitelkou titulu mistryně republiky v cross country a první vicemistryní v eliminátoru. Reprezentovala také na mistrovství Evropy ve Švýcarsku, kde získala první místo mezi kadetskými štafetami a třetí místo o cross country.

  Talentem roku města Blanska je také orientační běžec Ondřej Brosch (Fénix sport/ SK Radioklub Blansko). V roce 2022 získal první místo na republikovém mistrovství ve sprintu v kategorii H16, druhé místo na mistrovství v nočním orientačním běhu v kategorii H16 a bronzovou medaili na evropském šampionátu dorostu ve štafetách v kategorii H16.

  V trenérské kategorii ocenění získal Miroslav Špaček z TJ ASK Blansko, který deset let úspěšně trénuje družstvo nejstarších plavců blanenského plaveckého oddílu. V kategorii sportovní kolektiv bylo oceněno družstvo minižákyň U11 Basketbalového klubu Blansko. Hráčky vybojovaly v národním finále čtvrté místo.Do Síně slávy byl uveden in memoriam atlet a trenér Jiří Ošlejšek a basketbalista a trenér Ivo Nerad.

  STO  Nepřehlédněte