• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • V Brně se od čtvrtka opravuje tramvajová trať a vozovka v Táborské ulici

  29.9.2022
  Jan Štoll

  Brněnský dopravní podnik začne s opravou 300 metrů dlouhé tramvajové trati v Táborské ulici. Práce mají trvat měsíc. Ulice bude zavřená pro veškerou dopravu. Linky MHD jedou odklonem.

  Koleje se mění mezi křižovatkami s Gajdošovou ulicí a Otakara Ševčíka. „Technický stav tratě a zejména povrchu vozovky vyžaduje opravu, kterou nelze odkládat na další léta. I přes energetickou krizi se nám podařilo vyčlenit peníze,“ řekl generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek. Kromě výměny kolejnic za nové instaluje podnik na trať nové odhlučňovací prvky. Standardem jsou antivibrační rohože a pryžové bokovnice. Vozovka bude mít nový asfaltový povrch. Opravy vyjdou na 18 milionů korun.

  Cestující si na měsíc musí zvyknout na jiné vedení linek MHD. Tramvaje nejedou na konečnou v Juliánově. Linka 9 tak jezdí po polookružní trase z Lesné přes Moravské a Malinovského náměstí na hlavní nádraží a odtud přes náměstí Svobody a Moravské náměstí zpět na Lesnou. Linka 10, která končí ve smyčce Geislerova, pojede společně s linkou 8 dále přes Juliánov do smyčky Novolíšeňská.

  Změna trasy se týká i autobusové linky 55 a 75, mezi zastávkami Gajdošova a Špačkova jsou odkloněny přes zastávky Otakara Ševčíka, Krásného a Podlomní. Autobusové linky 58 a N97 jsou mezi zastávkami Gajdošova a Juliánov odkláněny přes zastávky Otakara Ševčíka, Krásného, Podlomní a Dělnický dům. Autobusová linka 78 bude odkloněna do zastávky Životského, kde nahradí linku 9 v části Táborské ulice. Dočasně vynechá zastávky Židenice,nádraží, Stará osada a Gajdošova. Naopak obslouží zastávky Životského, Geislerova, Buzkova, Otakara Ševčíka, Krásného, Podlomní a Dělnický dům.

  Noční autobusová linka N89 mezi zastávkami Masná a Špačkova, je odkloněna přes zastávky Životského, Geislerova, Buzkova, Otakara Ševčíka, Krásného a Podlomní. Stejnou trasou bude mezi zastávkami Otakara Ševčíka a Juliánov odkloněna také noční autobusová linka N98.

  Sto/ČTK  Nepřehlédněte