V Hostomicích soutěžili o nejlepší pečenou kachnu

25.10.2021
Marta ŠeVac

Za krásného slunečného počasí se sešla v sobotu 25. září před hostomickou hasičskou zbrojnicí více jak stovka diváků na prvním ročníku O nejlepšího kuchaře, který nejlépe upeče kachnu – tzv. Hostomická kachna.

Sešla se pětice soutěžících a výsledek byl, jak konstatovala pětičlenná hodnotící komice, velice těsný. Akci zahájila několika skladbami dechová hudba Pohodovka ze Strašic se svými sólisty. Odpoledne moderovali Petr Šinágl a Petr Nájemník.

Ochutnávací komisi tvořili zástupci Baráčníků, hasičů a odborný poradce a z diváků byli vybráni dva tzv. porotci z lidu. Oba moderátoři se svého úkolu zhostili na výbornou, především Petr Nájemník měl co dělat, aby se udržel a „vzorky“ nevzal útokem. Pořadatelé ho pro jistotu vybavili příborem na ochutnávání. V době, kdy porota hodnotila, si přítomní poslechli Strašickou dechovku.

Úderem patnácté hodiny začalo slavnostní vyhlášení. Na čtvrtém a pátém místě se s 95 body shodně umístily Klára Waterová s Andělou Krubnerovou. Na třetím místě s celkovým součtem 96 bodů skončila Lucka Nájemník Krubnerová a obdržela dárkový balíček spolu s pohárem. Druhé místo a sud piva od místního pivovaru vyhrála Áďa

Horáková se ziskem 107 bodů. Absolutní vítězkou soutěže o nejlépe upečenou a naservírovanou porci kachny se stala Magda Kopalová se 108 body. Vítězka obdržela pohár za první místo spolu s cenou, kterou byl foto let z hořovického letiště v délce 30 minut, na kterém si trasu Magda zvolí dle vlastního přání.

Na samotný závěr nemohlo chybět společné foto nejen do kroniky a na památku do rodinných archivů.

Pavel Paluska

Fota: Pavel Paluska


Témata:

Nepřehlédněte