• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • V Kadani zábava pokračuje navzdory nařízení státu. Do kina pustí maximálně 95 diváků

  10.3.2020
  Marcel Mihalik

  Kreativně a po svém přistoupili k preventivnímu vládnímu nařízení kvůli koronaviru v Kadani na Chomutovsku. Provozovatelé kulturních, sportovních a zábavních podniků tu omezují počet návštěvníku pod 100. Do kina Hvězda dnes i v dalších dnech tak diváci mohou přijít, do sálu bude však vpuštěno maximálně 95 lidí.

  Divadla, kina a sportovní zařízení v Ústeckém kraji i po celé republice ruší do odvolání veškeré akce. Děje se tak na základě nařízení vlády. Většina organizací na svých internetových stránkách tuto informaci zveřejnila dnes odpoledne. Ovšem kuriózně a osobitě k tomu přistoupila Kadaň. Na webu kina Hvězda se totiž objevilo toto upozornění: „Na základě rozhodnutí Vlády ČR se snižuje kapacita sálu v kině do odvolání na 95 sedadel. V případě změn vás budeme informovat. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení,“ píše se na webu.

  Kadaň bude mít letos lanové centrum s piknikovými stoly

  Kino sice fungovat bude, ostatní větší akce se ale až do konce března ruší, jak vyplývá z městského webu. „Na základě zákonného opatření Vlády ČR se ruší všechny akce s účastí nad 100 osob. S ohledem na toto nařízení ruší Kulturní zařízení Kadaň všechny akce s kapacitou vyšší než 100 míst. Veškeré vstupenky je možné vrátit v Turistickém informačním centru, dostanete za ně zpět peníze. Těm, kteří si vstupenky zakoupili on-line, přijde ještě informativní e-mail o postupu pro vrácení peněz,“ stojí na webu města Kadaň.

  Do konce března budou zrušeny tyto akce:

  10.3. Hvězdy, jak je neznáte

  13.3. Kadibřez – Šakalí léta

  19.3. Duo Jamaha

  20.3. Kadibřez – Plný kapsy šutrů

  21.3. Tři sestry – POZOR! koncert proběhne v náhradním termínu, vstupenky zůstávají v platnosti!

  23.3. Listování  – Bitevní pole

  27.3. Kadibřez – Do zdi

  Podobné upozornění se objevilo na kulturních a sportovních zařízeních v Ústí n. L., Teplicích, Mostě, Děčíně či Lounech.

  radar

  Překročili rychlosti o 6 km/hod, platí pokutu 900 korun. Je to velmi velkorysé, hájí primátor Chomutova

  Posledním městem, kde veřejnost čekala na informace, byl Chomutov. Informace o omezení se objevily až po upozornění redakcí Náš REGION krátce před 17 hodinou odpoledne. Ovšem na webu společnosti Kultura a sport, která akce ve svých zařízeních pořádá, upozornění pro diváky stále chybí.

  Omezení vlády

  Stát od 10. března 18 hodin zakazuje akce nad 100 účastníků. Zákaz se týká divadelních, hudebních, filmových a dalších představení, stejně tak sportovních či náboženských akcí. Jedná se o události ve vnitřních prostorách, kde se hromadí větší počet lidí na jednom místě.

  Hrouda likviduje dobrovolné hasiče kvůli úspoře 250 tisíc ročně. Na nákup profesionálních hráčů peníze jsou, kritizuje opozice

  „Toto, o čem hovoříme a na co se to vztahuje, jsou jednorázové akce, kde je najednou poměrně velký počet lidí,“ vysvětlil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na dnešní tiskovce. „Nejsou to zařízení, kde se ti lidé mění v čase, procházejí a podobně, jako jsou nákupní centra, wellness centra. Problém je, pokud se lidé koncentrují na jednom místě v rámci plesu, taneční akce, společenské události, sportovní události. Nejsou až takový problém místa, kde lidé korzují,“ doplnil.

  Nejdražší kluziště v ČR je v Lounech. Stálo téměř 9 milionů a nachází se před divadlem

  Zatím se neuvažuje, že by byly zavírány restaurace či nákupní centra.

  Zrušeny, přeloženy či omezeny byly již některé sportovní akce nebo veletrhy a výstavy. Například Světový pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě se uskutečnil bez diváků, odloženo bylo Americko-české obchodní fórum, které se mělo konat ve čtvrtek na Hradě.

     Nepřehlédněte