V Karlových Varech jsou v karanténě čtyři třídy na základních školách

16.9.2021
Roman Kořinek

„Mateřské školy fungují bez omezení, žádná třída nemusela být uzavřená, nebyla nařízena žádná karanténa. Docházka dětí je nižší, rodiče jsou zodpovědní a při výskytu nějaké nemoci nechávají děti doma a nezapojují je do školních kolektivů,“ uvedla mluvčí magistrátu.

V základních školách jsou v Karlových Varech v karanténě čtyři třídy. „Jedná se o jednu třídu na ZŠ a ZUŠ Šmeralova, dále potom o tři třídy na ZŠ Poštovní. Ve dvou třídách se objevily pozitivní případy, jedna třída byla odeslána do karantény v souvislosti s nákazou sourozenců z jiného ročníku,“ upřesnila Kyselá.

Karlovarský kraj má podle výsledků tří kol testů na školách jeden z nejvyšších výskytů nakažených covidem-19. Na středních školách testy zachytily 135,5 nakažených na 100.000 testů, což je nejvyšší počet ze všech krajů. Na základních školách je Karlovarský kraj na druhém místě za Prahou s 19,9 pozitivních žáků na 100.000.

Situaci nadále monitorují hygienici. „Krajská hygienická stanice v tuto chvíli vyhodnocuje aktuální epidemiologickou situaci v kraji. Zatím žádná opatření neplánujeme,“ uvedla mluvčí Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje Michaela Zajíčková.

Zdroj: mmkv/čtk

 Nepřehlédněte