V Kladně hořela prádelna. Několik osob se zranilo

6.12.2021
Redakce

Při požáru prádelny v Kladně se dnes dopoledne zranilo pět lidí, z toho dva vážně. Hasiči už oheň zlikvidovali. Na místě zasahoval vrtulník záchranářů, jednu ženu přepravil do pražské vinohradské nemocnice, řekla ČTK mluvčí středočeských záchranářů Petra Homolová. Vážně zraněného muže převezla sanitka do nemocnice v Motole. Příčina vzniku ohně ani výše škody zatím nejsou známé.

K nahlášenému ohni hasiči vyjížděli v Kladně po 11:00, přibližně po čtvrt hodině jej měli pod kontrolou a kolem 11:30 už byl zcela zlikvidovaný. Hasiči budou příčinu požáru zjišťovat ve spolupráci s policií, uvedla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

„Na místě jsme ošetřili pět osob. Žena s inhalačním traumatem, zajištěnými dýchacími cestami letecky transportována do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Muž taktéž s inhalačním traumatem na umělé plicní ventilaci transport pozemní cestou do FN Motol. Další muž s popáleninami při vědomí transportován do nemocnice Kladno,“ informovali záchranáři na Twitteru. Dva lidé zůstali po ošetření na místě.

Mluvčí motolské nemocnice Pavlína Danková ČTK řekla, že muž je nyní stabilizovaný, ale ve vážném stavu. Stav ženy, která byla převezena na Vinohrady, nechtěla mluvčí nemocnice Tereza Romanová s odkazem na nutný souhlas pacientky nebo rodiny komentovat.

Zdroj: ČTK


Témata:

Nepřehlédněte