V Kobylisích opět nejezdí tramvaje kvůli propadu kanalizace

13.7.2021
Redakce

Lidé cestující z centra tramvají musí po roce opět několik dní přestupovat u Kobylis na náhradní autobus. Jen nedaleko od místa loňské havárie v Klapkově ulici totiž tramvaje nemohli projíždět, tentokrát kvůli poškozenému podloží pod kolejemi.

Loňská uzavírka pro tramvaje mezi Palmovkou, Kobylisy a Ládvím trvala tři dny. Při propadu ulice se naštěstí nikomu nic nestalo, muselo dojít k vyztužení podzemí. V ulici přitom už přes dva roky probíhá přestavba kanalizace a vodovodu.

Mluvčí pražského dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková k tomu uvedla: „Přesná příčina není zatím známa. Úbytek podloží souvisí pravděpodobně s posledními enormními přeháňkami a může být i staršího data. S probíhající rekonstrukcí kanalizace, která je v hloubce několika metrů a provádí se ražbou, to vůbec souviset nemusí.“

Zástupce společnosti Pragis, která v místě staví nový vodovod a kanalizaci, její slova potvrdil. „Dohodli jsme se na zpevnění tohoto místa, i když za to neneseme odpovědnost. Jde o starou dešťovou kanalizaci. V celé ulici je mnoho šachet a dokonce zatrubněný potok,“ řekl Našemu regionu Pavel Havlovic.

Výstavba v Klapkově ulici by měla podle něj skončit v srpnu či září letošního roku. Práce budou pokračovat v křižovatce se Střelničnou.

Aktuální vedení dopravy:

3 je vedena jednosměrným objezdem: …Invalidovna – Palmovka (předmostí Lib. Mostu) – Maniny – Nádraží Holešovice – Trojská – Hercovka – Ke Stírce (zřízená zastávka v ulici Trojská) – Okrouhlická – Palmovka…

10 …Okrouhlická – Ke Stírce (zřízená zastávka v ulici Trojská) – Trojská – VÝSTAVIŠTĚ HOLEŠOVICE

17 (dlouhá verze linky) …Hercovka – Ke Stírce (zřízená zastávka v ulici Trojská) – Okrouhlická – PALMOVKA

17 (krátká verze linky) zkrácena do zastávky Strossmayerovo náměstí (nástupní zastávka ve směru od Kamenické)

24 je vedena jednosměrným objezdem: …Palmovka – Bulovka – Okrouhlická – Ke Stírce (zřízená zastávka v ulici Trojská) – Hercovka – Nádraží Holešovice – Maniny – Palmovka…

30 VOZOVNA KOBYLISY – Březiněveská – Střelničná – SÍDLIŠTĚ ĎÁBLICE

Náhradní autobusová doprava X10 je zavedena v úseku BŘEZINĚVESKÁ – Kobylisy – Ke Stírce – OKROUHLICKÁ (přestup mezi TRAM a NAD je v zastávkách OKROUHLICKÁ a BŘEZINĚVESKÁ/STŘELNIČNÁ)

Michal Kalina
Zdroj: Vlastní zdroj


Nepřehlédněte